هدر موبایل
1397/08/29 18:01:00
سرویس سیاسی
سلیمی در تشریح نشست کمیسیون امور داخلی مجلس:

افزایش 30درصدی خدمات درمانی در اربعین سال جاری/ کمبود 10هزار نیروی متخصص در اورژانس کشور

سخنگوی کمیسیون امور داخلی مجلس با اشاره به نشست کمیسیون متبوع خود گفت: رئیس اورژانس کشور با اشاره به کمبود ۱۰هزار نفری نیروی متخصص در این سازمان خواستار افزایش اعتبار از محل عوارض فروش خودرو، راه و غیره در جریان بررسی بودجه شد.
افزایش 30درصدی خدمات درمانی در اربعین سال جاری/ کمبود 10هزار نیروی متخصص در اورژانس کشور سخنگوی کمیسیون امور داخلی مجلس با اشاره به نشست کمیسیون متبوع خود گفت: رئیس اورژانس کشور با اشاره به کمبود 10هزار نفری نیروی متخصص در این سازمان خواستار افزایش اعتبار از محل عوارض فروش خودرو، راه و غیره در جریان بررسی بودجه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43572.jpg افزایش,30درصدی,خدمات,درمانی,در,اربعین,سال,جاری/,کمبود,10هزار,نیروی,متخصص,در,اورژانس,کشور Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح نشست عصر امروز (سه شنبه، 29 آبان ماه) کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: ابتدای جلسه کولیوند رئیس اورژانس کشور مهمان کمیسیون بود که گزارشی از عملکرد پیش بیمارستانی و خدمات اورژانس در اربعین و 28 صفر ارائه کرد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کولیوند اظهار داشت که اورژانس در سال 45 شکل گرفت و تشکیل سازمان در اسفند 95 و اساسنامه در بهمن 96 به تصویب رسید که در حال حاضر 2 هزار و 635 پایگاه جاده ای و 29 پایگاه هوایی اورژانس وجود داشته و طی سه سال اخیر چندین اورژانس موتوری نیز راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: در حاضر زمان رسیدن آمبولانس در شهرهای کوچک 9.5 دقیقه است که این میزان در سال 99 باید به 8.5 دقیقه برسد همچنین در کلان شهرها این زمان 14 دقیقه است که باید به 12.5 دقیقه رسیده و در جاده های اصلی نیز 16 دقیقه است که باید کاهش پیدا کند.

سلیمی در ادامه با بیان اینکه طبق اعلام کولیوند در حال حاضر 39 فروند بالگرد در اورژانس کشور فعال است که طی 3 سال 23 هزار مصدوم منتقل کرده، اظهار داشت: تا کنون 65 درصد مصدومان تحت عمل جراحی قرار گرفته اند همچنین مدیریت درمان سکته حاد قلبی با کد 247 در حال انجام است که بر این اساس 36 هزار نفر در کمتر از 60 دقیقه به مراکز بیمارستانی رسیده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه در زمان اربعین کمیته بهداشت و درمان در اورژانس تشکیل شد، عنون کرد: بیمارستان های سیار در مناطق مرزی حضور داشتند همچنین خدمات درمانی در عراق شامل پیشگیری از بیماری ها، درمان سرپایی، خدمات ویژه، تأمین دارو و تجهیزات، مدیریت بیماری های واگیردار و غیرواگیر صورت گرفت که نسبت به سال گذشته این خدمات 30 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: همچنین تفاهم نامه ای میان وزارت بهداشت ایران و عراق امضا شد که همکاری ها و نظارت روی خدمات هر دو کشور در بحث بهداشت و درمان را تسهیل کرد.

سلیمی ادامه داد: کولیوند اعلام کرد که اورژانس کشور با کمبود نیروی انسانی مواجه بوده و در حال حاضر 10 هزار نیروی متخصص کم دارند که در این راستا می توان برای افزایش به برداشت درصدی از عوارض فروش خودرو، عوارض راه ها و غیره توجه کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه به بررسی طرح استفساریه بند 7 ماده 71 قانون انتخابات، وظایف و تشکیلات شوراهای اسلامی کشوروانتخاب شهرداران که با حضور نمایندگان وزارت کشور، وزارت اطلاعات، شورای عالی استانها و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی صورت گرفت اشاره و عنوان کرد: در این استفساریه آمده بود که آیا با عنایت به اصل 7 قانون اساسی، این بند شامل تشکیل شوراهای محلی نیز می شود؟ که پاسخ بله بود اما مورد موافقت کمیسیون قرار نگرفت و نظر این بود که در این خصوص باید یک طرح جدید تدوین شده و صرفا نمی توان این موضوع را به شوراهای اسلامی ارجاع داد.

وی در ادامه با اشاره به بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با حضور نمایندگان وزارت کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی یادآور شد:تبصره دو به این قانون اضافه شد که بر این اساس وزارت ارتباطات موظف می شود حسب اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی، اطلاع رسانی جریمه تخلف از مقررات راهنمایی و رانندگی را به صورت پیامک در اسرع وقت به مالک وسیله نقلیه انجام دهد

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه هزینه این پیامک بر عهده مالک خودرو خواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روزانه 44 کشته و 970 تن مصدوم در اثر تصادفات داریم، اگر پیامک همان زمان به مالک اطلاع داده شود هم از وقوع حوادث پیشگیری شده و هم مالک به سرعت می تواند جریمه خود را پرداخت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet