هدر موبایل
1397/08/30 10:41:54
سرویس فرهنگی
اسماعیلی:

دانشگاه آزاد به بنگاه اقتصادی درآمدزا تبدیل شده است

عضو فراکسیون دانشگاه آزاد مجلس معتقد است دانشگاه آزاد به بنگاه اقتصادی درآمدزا تبدیل شده است و در جذب دانشجو به نیاز بازارکار توجه ندارد.
دانشگاه آزاد به بنگاه اقتصادی درآمدزا تبدیل شده است عضو فراکسیون دانشگاه آزاد مجلس معتقد است دانشگاه آزاد به بنگاه اقتصادی درآمدزا تبدیل شده است و در جذب دانشجو به نیاز بازارکار توجه ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109419533555.jpg دانشگاه,آزاد,به,بنگاه,اقتصادی,درآمدزا,تبدیل,شده,است Icana

داریوش اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد دانشگاه آزاد، گفت: دانشگاه آزاد با بی‌برنامگی و بدون توجه به نیاز بازارکار و تنها با هدف درآمدزایی دانشجو جذب می‌کند؛ تعداد بالای فارغ‌التحصیلان بیکار این روزها به معضلی برای جامعه تبدیل شده که می‌توان این مشکل را ناشی از عملکرد نادرست دانشگاه‌های غیرانتفاعی و به ویژه دانشگاه آزاد دانست.

جذب بی‌حساب و کتاب دانشجو؛ افزایش فارغ‌التحصیلان بیکار

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی افزود: در سال‌های گذشته دانشگاه آزاد بی حساب و کتاب و بدون توجه به نیاز جامعه دانشجو در مقطع کارشناسی جذب کرد این افراد پس از فارغ التحصیلی نتوانستند در مشاغل متناسب به رشته تحصیلی خود به کار گرفته شوند در نتیجه در کارهای غیرمرتبط مشغول شدند یا هنوز بیکار هستند.

دانشگاه آزاد در حال توسعه تحصیلات تکمیلی است

وی بیان کرد: در حال حاضر که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی کاهش پیدا کرده دانشگاه آزاد به سراغ کارشناسی ارشد رفته و در حال توسعه تحصیلات تکمیلی است.

دانشگاه آزاد با هدف تامین هزینه‌های خود مانند حقوق  پرسنل تحصیلات تکمیلی را توسعه می‌دهد

عضو فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه آزاد با هدف تامین هزینه‌های خود مانند حقوق کارکنان و پرسنل تحصیلات تکمیلی را توسعه می‌دهد، اظهار کرد: در حال حاضر نسبت افراد بیکار با مدرک دکترا به فارغ‌التحصیل در بالاترین سطح قرار دارد. در این شرایط آیا کشور به توسعه تحصیلات تکمیلی نیاز دارد؟

حضور 40 دانشجو در کلاس‌های ارشد دانشگاه آزاد

اسماعیلی با انتقاد از اینکه در برخی کلاس‌های دانشگاه آزاد بیش از ظرفیت استاندارد دانشجو حضور دارد، خاطرنشان کرد: زمانی که در مقطع کارشناسی ارشد 40 دانشجو در کلاس باشد استاد چگونه می‌تواند مهارت و دانش موردنیاز دانشجویان را به آنها آموزش دهد. نوع آموزش و تحصیل در تحصیلات تکمیلی با کارشناسی کاملا متفاوت است در حالی که دانشگاه آزاد به هیچ یک از معیارهای استاندارد توجهی ندارد و به برای کسب درآمد دانشجو می پذیرد.

دانشگاه آزاد به بنگاه اقتصادی درآمدزا تبدیل شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: دانشگاه آزاد به بنگاه اقتصادی درآمدزا تبدیل شده است و توجهی به بار علمی دانشجو و اشتغال جوانان ندارد این عملکرد معضل جدی برای کشور ایجاد می‌کند چراکه با افزایش جمعیت فارغ‌التحصیلان بیکار نارضایتی افزایش پیدا می‌کند.

دانشگاه آزاد به بنگاه اقتصادی درآمدزا تبدیل شده است و توجهی به بار علمی دانشجو و اشتغال جوانان ندارد

واحدهای دانشگاه آزاد در استان‌ها تجمیع شوند

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد باید برای ساماندهی، مراکز خود را در استان‌ها به یک واحد کاهش دهد تمامی واحدهای دانشگاه‌ها در مرکز استان تجمیع شوند.

عضو فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد علم را وسیله‌ای برای درآمدزایی کرده است، عنوان کرد: متاسفانه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد بار علمی مناسب و کافی ندارند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet