خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/09/01 09:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری:

بالا بودن نرخ سود بانکی چرخ تولید را از حرکت بازمی‌دارد

محمدرضا منصوری در آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی و سرمایه گذاری زرندیه اقتصاد بیمار را ناشی از عدم همخوانی دخل و خرج دانست و اظهار کرد: بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل بالا بودن نرخ سود بانکی بیچاره شدند، بالا بودن نرخ سود بانکی چرخ تولید را از حرکت بازمی‌دارد.
بالا بودن نرخ سود بانکی چرخ تولید را از حرکت بازمی‌دارد محمدرضا منصوری در آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی و سرمایه گذاری زرندیه اقتصاد بیمار را ناشی از عدم همخوانی دخل و خرج دانست و اظهار کرد: بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل بالا بودن نرخ سود بانکی بیچاره شدند، بالا بودن نرخ سود بانکی چرخ تولید را از حرکت بازمی‌دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711100210722457.jpg بالا,بودن,نرخ,سود,بانکی,چرخ,تولید,را,از,حرکت,بازمی‌دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت  ، محمدرضا منصوری در آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی و سرمایه گذاری زرندیه، اظهار کرد: ساوه و زرندیه بهترین نقطه ایران برای سرمایه گذاری بوده و از قابلیتهای بالایی به دلیل نزدیکی به پایتخت، مجاورت با فرودگاه بین‌المللی و مهیا بودن زیرساخت‌های لازم برخوردارند.

وی دلیل آن‌چه اقتصاد بیمار خواند را «عدم همخوانی دخل و خرج» دانست و گفت: به دلیل نبود درآمد لازم در حوزه تولید، سرمایه گذاران به ناچار برای تامین هزینه‌های خود به وام بانکی با سودهای بالا روی می‌آورند که بزرگترین آسیب را به تولید و اقتصاد وارد می‌کند. بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل بالا بودن نرخ سود بانکی بیچاره شدند، بالا بودن نرخ سود بانکی چرخ تولید را از حرکت بازمی‌دارد.

بیشتر بخوانید:

وی بر لزوم حمایت از تولید به هر شکل ممکن برای امیدبخشی به صاحبان صنایع تاکید کرد و افزود: کاهش ارزش پول ملی موجب شده است که مزیت صادرات محوری را از دست بدهیم و روند صادرات کالا کاهش یابد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه به نظام آموزشی در کشور را هم قدیمی دانست و گفت: قدیمی بودن سیستم آموزش و پرورش موجب شده است که نیروی انسانی در کشور ما توانمند و متخصص تربیت نشود و نتیجه آن نبود مهارت لازم برای بعد از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه است. وقتی سیستم آموزشی تخصصی نباشد، کارآفرینی برای کشور تربیت نخواهد شد. نیروی انسانی متخصص، تکنولوژی مدرن و مدیریت صحیح زمینه‌ ساز رقابت پذیری است و نتیجه آن حضور موفق در بازارهای جهانی و صادرات محور بودن محصولات است .

وی در عین حال خاطرنشان کرد: صنعتگران ناامید نباشند و مطمئن باشند از این دوران سخت به راحتی عبور خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet