هدر موبایل
1397/08/30 09:56:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_

چقدر سیگار در سال 97 قاچاق شده است

برآورد قاچاق این محصول در شش ماهه نخست سال جاری معادل ۱۳ میلیارد نخ بوده که این موضوع در مدت مشابه سال قبل، معادل ۲.۸۵ میلیارد نخ برآورد شده بود.
چقدر سیگار در سال 97 قاچاق شده است برآورد قاچاق این محصول در شش ماهه نخست سال جاری معادل ۱۳ میلیارد نخ بوده که این موضوع در مدت مشابه سال قبل، معادل ۲.۸۵ میلیارد نخ برآورد شده بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701102473012946.jpg چقدر,سیگار,در,سال,97,قاچاق,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جدیدترین میزان صادرات، واردات، مصرف و برآورد قاچاق سیگار و سایر محصولات دخانی اعم از تنباکوی صنعتی، معسل و توتون، اعلام شد.

مرکز نظارت و برنامه‌ریزی دخانیات کشور، برآورد مصرف سیگار در شش ماهه نخست سال جاری را معادل ۳۲.۵ میلیارد نخ محاسبه کرده است و این درحالی است که برآورد مصرف در مدت مشابه سال قبل، معادل ۲۷.۵ میلیارد نخ بود. همچنین در حالی‌که برآورد مصرف در طول سال گذشته، ۵۵ میلیارد نخ سیگار اعلام شد، برآورد مصرف سیگار در سال جاری معادل ۶۵ میلیارد نخ محاسبه شده است.

حفظ روند صفر شدن واردات رسمی سیگار 

در این شرایط براساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت ؛ واردات سیگار در شش ماهه نخست سال جاری با کاهش ۱۰۰ درصدی روبرو شده تا همچنان روند صفر شدن واردات این محصول از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، حفظ شود. وارداتی که طی شش ماهه نخست سال گذشته رقمی معادل ۱.۴۲ میلیارد نخ بود.

در مورد صادرات سیگار در شش ماهه نخست سال جاری نیز باید خاطرنشان کرد که تا پایان شهریورماه سال جاری، ۰.۱۵ میلیارد نخ صادرات صورت گرفته که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۰.۱۶ میلیارد نخ بوده است که حاکی از کاهش ۶.۳ درصدی صادرات سیگار است.

برآورد قاچاق سیگار

اما در مورد قاچاق سیگار نیز باید اعلام کرد که برآورد قاچاق این محصول در شش ماهه نخست سال جاری معادل ۱۳ میلیارد نخ بوده که این موضوع در مدت مشابه سال قبل، معادل ۲.۸۵ میلیارد نخ برآورد شده بود.

بیشتر بخوانید:

تنباکوی معسل، سنتی و توتون

این در حالی است که در مورد تنباکوی سنتی میزان صادرات این محصول معادل ۱۱۱.۶ تن بوده که در قیاس با صادرات ۲۱.۸ تنی مدت مشابه سال قبل، با رشدی ۴۱۱.۱ درصدی روبرو شده است. در مورد تنباکوی معسل نیز ۱۶۲.۹ تن صادرات در شش ماهه نخست سال جاری صورت گرفته که در قیاس با صادرات ۹۱.۵ تنی مدت مشابه سال قبل، شاهد افزایش ۷۸.۱ درصدی در میزان صادرات این محصول هستیم.

همچنین میزان واردات تنباکوی معسل در شش ماهه نخست سال جاری حدود ۱۸۶۴ تن بوده که در قیاس با واردات ۳۲۵۹ تنی در مدت مشابه سال قبل، شاهد افت ۴۲.۸ درصدی در میزان واردات این محصول هستیم.

در مورد توتون نیز باید خاطرنشان کرد که میزان صادرات این محصول در مدت مذکور ۸۹ تن بوده که در قیاس با صادرات ۱۵۶ تنی تا پایان شهریورماه سال گذشته، افتی ۴۳ درصدی داشته است.

تعداد واحدهای فعال دخانی

به گزارش ایسنا،گفتنی است تعداد واحدهای فعال دخانی تا پایان شهریورماه سال جاری در حوزه سیگار ۱۹ واحد و در حوزه تنباکو، ۲۸ واحد بوده است که در مجموع حاکی از فعالیت ۴۷ واحد دخانی در کشور است که در قیاس با مدت مشابه سال قبل که تعداد این واحدها ۳۷ واحد بوده است، افزایش ۱۰ واحد تولیدی محصولات دخانی را نشان می‌دهد.

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet