هدر اصلی
1397/08/30 11:23:00
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی:

آمریکا به دنبال کنار زدن ایران از جریان مقاومت/ ضرورت افزایش بودجه دفاعی و امنیتی جهت مقابله با توطئه تروریست‌ها

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه آمریکا به دنبال کنار زدن ایران از جریان مقاومت است، گفت: بودجه دفاعی و امنیتی کشور برای مقابله با توطئه تروریست‌ها و ارتقاء امنیت در جوار مرزهای کشور ضروری است.
آمریکا به دنبال کنار زدن ایران از جریان مقاومت/ ضرورت افزایش بودجه دفاعی و امنیتی جهت مقابله با توطئه تروریست‌ها عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه آمریکا به دنبال کنار زدن ایران از جریان مقاومت است، گفت: بودجه دفاعی و امنیتی کشور برای مقابله با توطئه تروریست‌ها و ارتقاء امنیت در جوار مرزهای کشور ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/122556.jpg آمریکا,به,دنبال,کنار,زدن,ایران,از,جریان,مقاومت/,ضرورت,افزایش,بودجه,دفاعی,و,امنیتی,جهت,مقابله,با,توطئه,تروریست‌ها Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح ضرورت افزایش بودجه دفاعی و امنیتی کشور در لایحه بودجه سال 98، گفت: در روزهای گذشته آقای روحانی در سفر خود به آذربایجان غربی مواضع شفافی نسبت به جریان مقاومت گرفتند و تاثیر نفوذ کلام ایران در کشورهای منطقه چون فلسطین، عراق، لبنان، سوریه و یمن را تبیین کردند و نمادی از اقتدار جمهوری اسلامی را بروز دادند که آمریکایی‌ها آن را به چالش کشیدند و تلاش می‌کنند ایران را به نحوی از جریان مقاومت کنار بکشند.

ناامنی‌ها در جوار مرزهای کشور با تضعیف جریان مقاومت

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تضعیف جریان مقاومت به تشدید ناامنی‌ها در جوار مرز و در شهرهای مهم و کلان منجر می‌شود، آمریکایی‌ها برای خود سند امنیت ملی تنظیم و در آن حضور خود را در منطقه غرب آسیا تثبیت کردند تا امنیت ملی و منافع خودشان را حفظ کنند هرچند ده ها هزار کیلومتر با ما فاصله دارند.

امنیت در عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان و یمن به معنای امنیت در جمهوری اسلامی است

وی افزود: جمهوری اسلامی و کشورهای هم فرهنگ و هم مذهب نمی‌توانند در این شرایط با یکدیگر رابطه نداشته باشند، بنابراین سیاست امنیتی ما هم بر این تعلق گرفته که امنیت در عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان و یمن به معنای امنیت جمهوری اسلامی است، بنابراین اگر در این کشورها هزینه نشود باید چندین برابر باید در داخل هزینه کنیم تا مانع خسارت‌های امنیتی شویم.

افزایش بودجه دفاعی و امنیتی با توجه به اتفاقات تروریستی گذشته در داخل و جوار مرزهای ایران

کریمی قدوسی تاکید کرد: با توجه به مواضع آقای روحانی ایجاب می‌کند در سرفصل بودجه دفاعی، حوزه امنیت داخلی و تقویت سیستم های امنیتی به طور ویژه و با توجه به اتفاقاتی که در اهواز و مرزهای جنوب شرق و غرب کشور در سال 97 افتاد، در لایحه بودجه 98 افزایش منابع را داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی به موجب شکست در پروژه هایی خود در تلاشند تا تلافی آن را در ایران در بیاوردند، گفت: بن سلمان نیز اخیرا گفته به هر قیمتی باید در ایران عملیات تروریستی انجام گیرد، در واقع آنها برای ناامنی هزینه بسیار می‌کنند بنابراین برای مقابله با این هزینه‌ها تقویت بنیه امنیتی و دفاعی در جوار مرز و برون مرزها که به نیروهای امنیتی خاص ما بر می‌گردد لازم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی د رمجلس شورای اسلامی، گفت: در حوادث تروریستی و ضد امنیتی قطعا یکی از عوامل تضعیف بنیه دفاعی در واگذاری بودجه ها است بنابراین در حوزه موشکی و امنیت داخلی بودجه 98 باید دارای نگاه خاص باشد./

پایان پیام

خبرنگار: ریحانه ورزنه

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet