هدر موبایل
1397/08/30 12:14:21
سرویس فرهنگی
ابطحی مطرح کرد:

صندوق ذخیره ارزی ناتوان از پرداخت پولی به آموزش و پرورش/نقش کلیدی خیرین در بازسازی مدارس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس صندوق ذخیره ارزی ناتوان از پرداخت پولی به آموزش و پرورش است، گفت: بهتر است در قانون بودجه سال ۹۸ مبلغی از صندوق توسعه ملی به اذن رهبری به بازسازی مدارس تخصیص داده شود.
صندوق ذخیره ارزی ناتوان از پرداخت پولی به آموزش و پرورش/نقش کلیدی خیرین در بازسازی مدارس عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس صندوق ذخیره ارزی ناتوان از پرداخت پولی به آموزش و پرورش است، گفت: بهتر است در قانون بودجه سال 98 مبلغی از صندوق توسعه ملی به اذن رهبری به بازسازی مدارس تخصیص داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104736379928.jpg صندوق,ذخیره,ارزی,ناتوان,از,پرداخت,پولی,به,آموزش,و,پرورش/نقش,کلیدی,خیرین,در,بازسازی,مدارس Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به میزان بودجه تعلق گرفته به بازسازی مدارس فرسوده از منابع مختلف مالی، گفت: اگرچه به گفته معاون آموزش و پرورش در امور نوسازی مدارس هزار میلیارد تومان به این مهم تخصیص داده شده و دست معاونت برای بازسازی، نوسازی و احداث مدرسه تا حدودی باز است و اقداماتی نیز صورت گرفته است اما تاکنون مبلغی از صندوق ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی به آموزش و پرورش داده نشده است.

برخلاف پیش‌بینی‌ها نه فروش نفت افزایش یافت و نه برجام به نتیجه رسید به همین دلیل صندوق ذخیره ارزی ناتوان از پرداخت اعتباری به آموزش و پرورش است

صندوق ذخیره ارزی ناتوان از پرداخت پولی به آموزش و پرورش

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه به حساب اینکه برجام به نتیجه می‌رسد و صندوق ذخیره ارزی به واسطه فروش مناسب نفت پر می‌شود به برداشت بودجه از این صندوق به نفع بازسازی مدارس رای دادند، افزود: برخلاف پیش‌بینی‌ها نه فروش نفت افزایش یافت و نه برجام به نتیجه رسید به همین دلیل این صندوق ناتوان از پرداخت پولی به آموزش و پرورش است.

تاکنون پولی نه از صندوق توسعه ملی و نه ذخیره ارزی به مدارس فرسوده نرسیده

وی ادامه داد: با توجه به خالی بودن صندوق ذخیره ارزی پیشنهاد انتقال برداشت از صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری برای بازسازی مدارس داده شد اما تاکنون پولی نه از صندوق توسعه ملی و نه ذخیره ارزی به مدارس فرسوده نرسیده است.

در قانون بودجه سال 98 مبلغی از صندوق توسعه ملی به اذن رهبری به بازسازی مدارس تخصیص داده شود

ابطحی با بیان اینکه باید تلاش کرد در بودجه سال 98 مبلغی از صندوق توسعه ملی به اذن مقام معظم رهبری به بازسازی مدارس تخصیص داده شود، افزود: البته این مهم در  صورت سرریز شدن این صندوق در پی فروش مناسب نفت امکان‌پذیر خواهد شد.

50درصد مدارس بهره‌برداری شده در مهرماه96توسط خیرین ساخته شده‌اند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه خیرین نقش بسیار پررنگی در ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و آموزشی دارند، اظهارکرد: سال گذشته ۵۰درصد مدارسی که در مهرماه۹۶ به بهره‌برداری رسید، توسط خیرین ساخته شده بودند لذا با توجه به وضعیت مالی دولت اگر برای کسب منابع مالی از طریق خیران اقدامات تشویقی صورت نگیرد امکان بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس موفقیت چندانی حاصل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet