هدر موبایل
1397/08/30 12:38:40
سرویس صحن
اکبری در نطق میان دستور:

آمریکا به دنبال دو قطبی کردن جامعه است/مناقشات داخلی مهم‌ترین تهدید برای امنیت ملی است

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه استکبار و در راس آن آمریکا به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند تاکید کرد که مناقشات داخلی مهم‌ترین تهدید برای امنیت ملی است.
آمریکا به دنبال دو قطبی کردن جامعه است/مناقشات داخلی مهم‌ترین تهدید برای امنیت ملی است عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه استکبار و در راس آن آمریکا به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند تاکید کرد که مناقشات داخلی مهم‌ترین تهدید برای امنیت ملی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201811102383637018.jpg آمریکا,به,دنبال,دو,قطبی,کردن,جامعه,است/مناقشات,داخلی,مهم‌ترین,تهدید,برای,امنیت,ملی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اکبری  در نشست علنی امروز (چهارشنبه 30 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت میلاد پیامبر اکرم(ص)، ولادت امام جعفر صادق(ع) و تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و بسیج، گفت: استکبار و در راس آن آمریکا به دنبال دو قطبی کردن جامعه است و تا آستانه فروپاشی کشور طمع نموده است و اساس انقلاب را هدف قرار داده است، لذا نگهبانی از دستاوردهای انقلاب، تمامیت ارضی و پاسداری از خون شهدا تکلیف آحاد جامعه به ویژه نمایندگان است.

 

برای رو در رو شدن با مسائل بین المللی صدای واحد حاکمیت لازم است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اختلاف نظر در امور مختلف طبیعی است و پیامبر نیز فرموده اند اختلاف امت، رحمت است، گر چه همگی صرفا عادت به انتقاد داریم و پیوسته نارسایی هایی ها را بزرگنمایی و به نومیدی ها دامن زده می شود، اما برای رو در رو شدن با مسائل بین المللی صدای واحد حاکمیت لازم است، نتیجه مثبت این همگرایی را در دادگاه لاهه و در مقابل گردن کشی آمریکا شاهد بودیم.

وی خطاب به نمایندگان مجلس، تصریح کرد: حرف های همدیگر را بشنویم، ولی بدانیم که مهم‌ترین تهدید برای امنیت ملی مناقشات داخلی است، در شرایط پیچیده و خطرناک امروز هنوز عده ای خود را فراتر از قانون دانسته و فراتر از قانون عمل می کنند، عده ای برای نان و آب و منافع فردی و جناحی به دنبال تقابل با دنیا و گل آلود نمودن اوضاع هستند.

اکبری افزود: عده ای به دنبال بازگشت به پیش از مشروطه و قاجار هستند و به نام دین با قانون مخالفت می کنند، روزنامه ای که همواره مخالف دولت قلم می زند در بحبوحه التهاب سکه و ارز تیتر زد که شرط می بندم که قیمت ارز به 200 هزار ریال خواهد رسید.

وی اظهار کرد: از شروع برجام تا خروج آمریکا حدود سه سال طور کشید اشتیاق و حضور اولیه کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در ایران را با بدبینی و مانع تراشی سوزاندیم که اگر دوراندیشی می شد امروزه آنها برای صیانت از سرمایه خودشان مخالفت کمتری می کردند.

اکبری یادآورشد: متاسفانه میکروفن و میدان در اختیار کسانی است که هیاهو می کنند و دستاوردهای آنها دامن زدن به بی اعتمادی و ایجاد هزینه برای نظام بوده است، حاکمیت سرمایه های اجتماعی و افراد موجه و مورد احترام جامعه را به مشاوره و همفکری دعوت کند، نخبگان و عقلای سیاسی از گفت و گوی ملی حمایت کنند، بدبینی ها را کم کنیم به فضای همدلانه اول انقلاب برگردانیم از سیاه نمایی رسانه ها به ویژه رسانه ملی بپرهیزیم و از ظرفیت نیروی انسانی جامعه در اعتمادسازی و حل مشکل کشور استفاده کنیم.

وی در ادامه با قرائت این بیت (هر که نام آموخت از گذشت روزگار    نیز نام آموزد ز هیچ آموزگار) افزود:  اینک با  توجه به شرایط خطیر بین المللی و تحریم های ظالمانه آمریکا نکاتی را یادآور می شوم.

 

تامین امنیت دیپلماسی فعال ابزاری کارآمد و شرایطی مهیا می‌خواهد

اکبری گفت: اهمیت امنیت دیپلماسی فعال بر کسی پوشیده نیست توجه به این مهم در راستای تامین منافع ملی ابزاری کارآمد و شرایطی مهیا می خواهد لزوم موضعگیری های هوشمندانه و هماهنگ از سوی نهادهای قدرت و تریبون های مختلف شرایط اولیه آن است، طبیعی است عدم هماهنگی و بیان مواضع شخصی مبتنی بر رای به جهان بینی افراد و در حد رضایت فکری و علمی خود ممکن است هزینه های جبران ناپذیری برای کشور داشته باشد.

وی افزود: در مسائل سیاست خارجی تنها وزارت امور خارجه را ساخگو بدانیم اتاق فکری با حضور نهادهای ذیربط سیاسی و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تشکیل داده و جمع بندی مباحث به صورت کلی به مقامات مسئول و صاحبان تریبون ابلاغ گردد تا از تشتت نظر جلوگیری و پیامی هدفدار و یکپارچه منعکس گردد.

اکبری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران دفاع از مستضعفان و مقاومت های متکی به مردم را وظیفه ذاتی خود می داند و اتفاقا حقوق بین الملل نیز ارتش های آزادی بخش را مشروع دانسته و بین آنها و تروریست تفکیک قائل است، جبهه استکبار منطبق بر استانداردهای دوگانه خودساخته از تروریست های واقعی حمایت می کند، ولی اصیل ترین جنبش های آزادی بخش منطقه را تروریست می داند و متاسفانه مافیای رسانه های مزدور و دولت های دست نشانده نیز بر طبل آن می کوبند.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، افزود: دیپلماسی فعال در تبیین و تحریف تروریست و تفاوت آن با جنبش ها و ارتش های آزادی بخش در نشست های علمی و معنوی دانشگاه های مهم جهان و رسانه های خارجی مخصوصا، ورود به این مبحث مهم ابزار و بودجه می خواهد، اگر بپذیریم که علاوه بر توطئه های نظامی و جنگ اقتصادی درگیر نبرد تمام عیار دیپلماتیک نیز هستیم باید در نگرش ها و رفتارهای خود دوراندیش باشیم و هزینه ها را بپردازیم.

وی گفت: تلاش برای توسعه روابط منصفانه با لابی گری از طریق رایزنی با سیاستمداران و رسانه های دنیا و جهت دهی افکار عمومی جهان یک ضرورت است، عینک بدبینی را برداریم و بدانیم که برای ایجاد لابی نیازی نیست که لابی گران صددرصد مطابق با ما فکر کنند و بدون تردید هستند افرادی که فصل مشترک های فراوانی برای خدمت به میهن خود دارند، اما ممکن است با بخشی از سیاست های نظام موافق نباشند یا حتی تصاویر رهبران سیاسی کشور را در بالای سر خود نصب نکنند.

اکبری بیان کرد: در سخنان هفته های پیش اشاره نمودند کمک گرفتن از ظرفیت های اقتصادی و توانمندی های فکری ایرانیان خارج از کشور چه در حوزه سرمایه گذاری و چه کمک به دور زدن تحریم های ظالمانه آمریکا یک ضرورت است و این مهم با شعار دادن و خطابه های ارشادی  فراهم نخواهد شد، نگرانی اصلی میلیون ها ایرانی خارج از کشور خصوصا صاحبان سرمایه نگرانی امنیتی است، ممکن است برخی از این افراد  منتقد نظام بوده اند یا حتی مخالفت هایی نیز داشته اند، اما اکنون بخواهند در این شرایط حساس در کشور خود خدمت کنند.

 

ایرانیان خارج از کشور را بدون تنگ نظری به آغوش میهن و ملت بازگردانیم

این نماینده مردم در مجلس دهم، عنوان کرد: وظیفه ماست که بدون تنگ نظری آنها را به آغوش میهن و ملت بازگردانیم و مرجعی با وسعت نظر پاسخگوی استعلام های امنیتی و قضایی باشد تا در صورت مثبت بودن، افراد در مراجعه به کشور دچار هیچ مشکل امنیتی و قضایی نگردند، عمل به این توصیه و مهمتر از آن عدم پایبندی به قول می تواند مورد توجه میلیون ها ایرانی خارج از کشور باشد.

 

لوایحی CFT  و FATF نباید موجب سردرگمی و تفرقه شود

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: لوایحی مانند CFT  و موضوع FATF مربوط به کل نظام است و نباید موجب سردرگمی و تفرقه شود، درک واقع بینانه از سیاست خارجی به موقعیت کشور ما  در سطح  جهان منجر به تعامل سازنده و بین الملل خواهد شد و نه حرکت به سوی منزوی کردن ایران، شورای نگهبان که مصوبات مجلس را در  بازه زمان مشخص در انطباق با قانون اساسی و شرع  واجد اشکال می داند با بیان عبارت کلی مانند CFTغیر قابل احصاء است  و خلاف ملی است توصیه هایی به مجلس دارد که گویا نیست، در این روند و فرآیند قانونگذاری پیدایش هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام نیز مرجعی برای قانونگذاری ونظارت تبدیل شده است    که جایگاه قانون آن مشخص نیست و بدعت گذاری است./

 

 

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet