شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/08/30 13:42:38
سرویس صحن
در صحن علنی قرائت شد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیئت رییسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیئت رییسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/58756.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز (چهارشنبه 30 آبان) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر اکبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد به وزیر ورزش و جوانان درباره لزوم رعایت عدالت بودجه ای و پیگیری طرح های نیمه کاره و تکمیل استخر اسدآباد، تذکر به رئیس جمهور و وزرای صنعت و راه و شهرسازی درخصوص بی توجهی به امور حمل و نقل و مشکلات کامیون داران

- تذکر جمشید جعفرپور نماینده لارستان به وزیر کشور درخصوص توجه به موضوع حفظ وحدت بین برادران اهل تشیع و تسنن

- تذکر مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم به رئیس جمهور درباره اینکه در تاریخ 24 آبان سال 96 عضویت رئیس پدافند غیرعامل در 6 شورا از شوراهای عالی کشور مصوب شده اما با وجود ابلاغ ریاست جمهوری از اجرای این مصوبه استنکاف می کند.

- تذکر اقبال محمدیان به وزیر نیرو درخصوص احداث نیروگاه سیکل ترکیبی رامهرمز

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر دادگستری درباره انتقاد از نظارت ضعیف سازمان تعزیرات حکومتی بر قیمت ها در بازار، تذکر به وزیر بهداشت و درمان درخصوص اینکه بابت تعویض دفترچه های درمانی بیمه سلامت مبلغ 260 هزار تومان هزینه دریافت می شود، تذکر به رئیس جمهور مبنی بر اینکه دستور دهید بانک مرکزی از بانک های عامل بخواهد که بخشنامه بانک مرکزی درخصوص وام های تا سقف 10 میلیون تومان را بدون گواهی کسر از حقوق اجرایی کند، تذکر به وزیر کشور مبنی بر اینکه جلوی روند تصمیم نابجا در رابطه با پسماندهای ویژه و خطرناک گرفته شود، به وزیر نیرو مبنی بر اینکه چرا ساکنان روستاها علاوه بر هزینه انشعاب هزینه شبکه گذاری آب شرب را هم بپردازند، به وزیر بهداشت و درمان مبنی بر اینکه پیگیری کنیم دستورات شما در بازدید از بیمارستان های میمه عملیاتی شوند، به رئیس جمهور مبنی بر اینکه شکایت از استاد فاضل دانشمند و دانشگاهی آقای حسن عباسی نشان دهنده بی خاصیت بودن منشور حقوق شهروندی و شعارهای شما در مورد آزاد قلم و بیان است، تذکر به وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه دلیل کمبود نیروی خدماتی در مدارس چیست؟، تذکر به وزیر امور خارجه درباره ضرورت تلاش برای رهایی دیپلمات ایرانی بازداشت شده در آلمان، تذکر به رئیس جمهور مبنی بر اینکه چرا با وضعیت و نابسامان اقتصادی بازنشستگان متناسب سازی حقوق آنها اجرایی نمی شود، تذکر به رئیس جمهور درخصوص اینکه چرا غلی رغم اینکه می دانستید که دیوان محاسبات حکم انفصال سیف را صادر کرده ولی تا مرداد 97 تعلل کردید و ایشان را به عنوان مشاور خود انتخاب کردید، به وزیر نیرو مبنی بر اینکه لازم است در رهاسازی آب زاینده رود، قرار تامین آب مورد نیاز سهم کشاوران اقدامات لازم صورت گیرد.

- تذکر فریده اولادقباد به همراه 7 نماینده دیگر به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اصلاح قیمت پایه صادراتی بخش های صنعت

- تذکر جواد کاظم نسب الباجی به وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره علت عدم پرداخت منظم حقوق کارکنان و بازنشستگان توسط بانک ملی

- تذکر محمدمهدی زاهدی و 2 نماینده دیگر به وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه متاسفانه وزارتخانه بیمه تکمیلی رزمندگان و جانبازان شاغل در این دستگاه را لغو کرده و هزینه های مربوطه را نمی پردازد.

- تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مشهد و کلات به وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره ضرورت تسریع در تسهیل در واردات مواد اولیه قطعات خودرو، تذکر به وزیر راه و شهرسازی درخصوص ضرورت نظارت بر نرخ گذاری سلیقه ای در باربری

- تذکر عبدالغفور ایران نژاد نماینده مردم چابهار به وزیر نیرو مبنی بر اینکه چرا تاکنون با توجه به پیگیری ها در بازپرداخت جریمه های غیرقانونی در فیش های برق اقدامی صورت نگرفته است.

- تذکر احمد سالک کاشانی به رئیس جمهور مبنی بر اینکه چرا باید با ضعف مدیریت در پرداخت ارز ، عظمت اربعین و مردم و زائران شکسته شود.

- تذکر محمد عزیزی به وزیر نفت مبنی بر اینکه دلیل عدم جابجایی خط لوله نفت در شهرستان های ابهر و خرمدره چیست.

- تذکر ابوالفضل ابوترابی به رئیس جمهور مبنی بر اینکه علت تسریع در پرداخت هزینه درمانی جانبازان و ایثارگران توسط دستگاه های اجرایی آن هم در اواسط سال مالی و عدم حمایت رئیس بنیاد شهید از ایثارگران چیست؟ تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر اینکه علت عدم حذف آقای نصیری احمد آبادی ریاست شورای مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی علی رغم تقاضای تابعیت آمریکا و ممنوع الخروجی در این پست حساس چیست؟

- تذکر سیدناصر موسوی لارگانی به رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و وزیر تعاون مبنی بر لزوم تشکیل ستاد احیای ملی زاینده رود به ریاست رئیس جمهور یا معاون اول وی، تذکر به رئیس جمهور و وزرای اطلاعات، تعاون و صنعت مبنی بر ضرورت تسریع در پرداخت حقوق معوق کارکنان نیشکر هفت تپه و برخورد قاطع با سهامداران و مدیران این شرکت.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر اقتصاد درباره خلق پول توسط بانک ها، تذکر به رئیس جمهور درباره انحلال ستاد احیای دریاچه ارومیه و ارائه مسئولیت این ستاد به وزارت نیرو، تذکر قاضی چور و محجوب به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص تسریع در توزیع مواد اولیه در ارومیه و تذکر به وزرای صنعت، کشور، و جهاد کشاورزی درباره جلوگیری از افزایش قیمت نان ، تذکر به رئیس جمهور درباره چاره اندیشی برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی که با مشکلات ارزی روبرو شده اند.

- تذکر محمود صادقی نماینده مردم تهران به وزیر بهداشت درباره پذیرش بدون آزمون دانشجویان خارج از کشور به بهانه مشکلات ارزی در دانشگاه های برتر داخلی مانند دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که منجر به تحسن دانشجویان شده است، تذکر به وزرای صنعت و راه و شهرسازی در باره رفع مشکلات کامیون داران که با گرانی قطعات خودرو روبرو شده اند.

- تذکر علی محمد شاعری نماینده بهشهر در مجلس به رئیس جمهور درخصوص لزوم دستور به رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر توجه به مشکلات کشاوران و خرید تضمینی محصولات

- تذکر سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین، به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توجه به نظم و انضباط حرکت قطارها.

- تذکر علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان به وزیر راه و شهرسازی درباره مرگ و میر مرم سیستان و بچوستان در جاده های  نامناسب.

- تذکر صدیف بدری  نماینده مردم اردبیل به وزیر نیرو درباره رعایت حقوق پرسنل نیروگاه سبلان و کم بودن حقور کارکنان این نیروگاه

- تذکر قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس و نوشهر به رئیس جمهور درباره بررسی مجدد آزمون استخدامی نیروهای هلال احمر مازندران

- تذکر نبی هزارجریبی به وزیر آموزش و پرورش درباره حذف تاثیر قطعی معدل کنکور سراسری و تذکر به وزیر علوم درباره حقوق دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی دانش آزاد، تذکر به رئیس جمهور درخصوص اینکه بنیاد شهید بیمه جانبازان شاغل را حذف کرده.

- تذکر علی کرد به وزیر آمونزش و پروش درباره رعایت مقررات پذیرش دانش آموزان استعدادهای درخشان

- تذکر نورمحمد تربتی نژاد نماینده گرگان به رئیس جمهور درباره اینکه شورای اقتصاد به موضوع نرخ تضمینی محصولات کشاورزی با توجه به گرانی های اخیر توجه نمی کند

- تذکر علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان به وزیر کشور درخصوص توجه به تقویت نیروهای انتظامی در حوزه انتخابیه اش

- تذکر بیت الله عبداللهی به وزیر اقتصاد درباره اینکه بانک های مسکن و کشاورزی با وجود مصوبه دولت مبنی بر استمهال وام ها، از اجرای مصوبه طفره می روند.

- تذکر محمد وحدتی هلان نماینده بستان آباد به وزیر راه و شهرسازی درباره علت رها شدن پروژه جاده بستان آباد به تبریز و راه روستایی باشکن

- تذکر زهرا سعیدی مبارکه نماینده مبارکه به وزیر ورزش و جوانان درخصوص عدم رعایت عدالت در توزیع منابع مالی و لزوم توجه به ورزش همگانی و قشر جوان جامعه

- تذکر منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد به وزیر راه و شهرسازی درخصوص بی کفایتی مدیرکل حمل و نقل و راهداری استان کردستان، همچنین تذکر این نماینده به همراه دو نماینده دیگر به رئیس دانشگاه آزاد کشور درباره بی توجهی به پذیرش دانشجویان دانشگاه آزاد و اخراج این دانشجویان

- تذکر محسن بیگلری نماینده سقز و بانه به رئیس جمهور درخصوص اجرای وعده ها در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و ایجاد شغل و اینکه با وجود وعده ها، جوانان تحصیلکرده بیکار هستند و اشتغالزایی مشخصی در کردستان صورت نگرفت.

- تذکر هاجر چنارانی نماینده فیروزه به رئیس جمهور درباره لزوم تحول در مدیریت سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی و استفاده از ظرفیت جوانان که مافیای قدرت اجازه کار به آنها نمی دهد، تذکر به وزیر کار درخصوص استفاده از اصل شایسته سالاری درباره به کارگیری مدیران و همچنین لزوم نظارت بر تامین اجتماعی و شستا و اینکه اگر نظارت موثر بر عملکرد وجود نداشته باشد، اسامی و تخلفات نام برده می شود.

- تذکر اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم به وزیر امور خارجه مبنی بر اینکه چرا این وزارتخانه در راستای لغو روادید ایران و عراق با توجه به اشتراکات فرهنگی، مذهبی عمل نکرده است.

- تذکر جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت درباره لزوم رسیدگی به مسائل مربوطه به اتحادیه تعاونی نانوایی ها و تذکر به وزیر نیرو درباره آبرسانی به روستاهای شمالی کشور و حل مشکلات مردم بخش فاضلاب.

- تذکر محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ علت کمبود پزشک متخصص و حتی پزشک عمومی در اکثر شهرهای استان کردستان چیست؟

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه به وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر جهاد کشاورزی درباره جلوگیری از واگذاری سیلوهای گندم.

- تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به وزیر امور خارجه درباره عدم رعایت قوانین دیپلماتیک در برخورد با وزیر خارجه انگلستان و مجوز حضور وی در بازار تهران و عدم موضع گیری این وزارتخانه در قبال اظهارات سخیف وی.

- تذکر شهباز حسن پور بیگلری و اکبر رنجبرزاده به همراه 12 تن از نمایندگان مجلس به وزیر ورزش و جوانان درباره علت عدم تعادل توزیع امکانات ورزشی در مناطق کمتر توسعه یافته و عدم توجه به رسالت این وزارتخانه در خصوص مسائل جوانان و همچنین به تاخیر انداختن واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس.

- تذکر منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بی کفایتی و بی تفاوتی مسئولان فرهنگی به مسائل استان کردستان، همچنین به رئیس جمهور در خصوص عدم توجه به پتانسیل های گردشگری و فرهنگی استان کردستان، همچنین به وزیر نیرو درباره سهمیه تخصیص آب صحرای کردستان علیرغم پیگیری های مکرر انجام شده، همچنین به رئیس جمهور درباره بی تدبیری دولت برای رفع بحران دریاچه مریوان و علیرغم بازدیدهای بی برنامه مسئولان از این دریاچه.

- تذکر محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره علت عدم اختصاص تجهیزات به بیمارستان جدید الاحداث سقز، همچنین به وزیر کشور؛ تا به کی شاهد وعده های اجرا نشده در خصوص حوزه سقز و بانه خواهیم بود، همچنین به وزیر علوم در خصوص سوءمدیریت در دانشگاه علوم پزشکی، همچنین به وزیر بهداشت؛ آیا از تعداد افرادی که در اثر مصرف آب شرب مسموم مصدوم شده اند خبر دارید؟، همچنین به وزیر راه و شهرسازی؛ در سال گذشته 7 نفر از اهالی استان در شهرستان سقز جان باختند، تا به کی می خواهید ساخت کنار گذر سقز را به تاخیر بیندازید؟

- تذکر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران به وزیر فرهنگ برای منع کاندیداتوری مقامات دولت در انتخابات مدیران مسئول رسانه ها برای عضویت در هیات نظارت بر مطبوعات در انتخابات سال 97.

- تذکر علی مطهری نماینده مردم تهران به وزیر امور خارجه؛ چرا وزارت خارجه در مقابل ظلم دولت چین به مسلمانان این کشور و همچنین در مقابل اقدام دولت دانمارک عکس العمل مناسب نشان نداده است.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار به رئیس جمهور در خصوص وعده بسته های حمایتی که دولت ماه ها است قول آن را داده است، نگذارید این وعده نیز به سرنوشت وعده مسکن اجتماعی دچار شود، همچنین به وزیر صنعت درباره دستمزد پایین خبازان تصمیم گیری جدی شود.

- تذکر محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم به وزرای صنعت، امور خارجه، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصاد و دارایی درباره علت عدم حضور معاون صنایع وزارت صنعت، رئیس کل گمرک ایران و معاون وزیر اقتصاد، معاون وزیر خارجه، رئیس سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل شرکت امور دام کشور و مدیرکل سیاست های ارزی بانک مرکزی در جلسه بررسی مشکل کامیون داران در کمیسیون عمران با وجود دستور وزرای مربوطه و معرفی به مجلس

- تذکر هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک به وزیر نیرو، علت عدم توجه کامل به پروژه راه اندازی نیروگاه کارون 2 و پل سد این منطقه، همچنین به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تعداد رجال سیاسی در بخش های مختلف.

- تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان به رئیس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی و کار در خصوص لزوم تخصیص بسته حمایتی دولت به کشاورزان.

- تذکر محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس به وزیر کشور در خصوص لزوم انتصاب فرماندار سرایان با توجه به اینکه مدت زیادی است با سرپرست اداره می شود.

- تذکر پروانه مافی نماینده مردم تهران به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ علت قطعی چند ماهه سامانه کالا چیست؟

- تذکر حسین نیاز آذری نماینده مردم بابل به وزیر ارتباطات در خصوص لزوم نظارت و کنترل بیشتر بر مدیر مخابرات استان مازندران در ارتباط با قطعی مستمر و متناوب در استان.

- تذکر محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم به رئیس جمهور در خصوص عدم توجه وزیر نیرو و رؤسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه و حل مشکلات آب کشور.

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به همراه 15 نفر از نمایندگان به وزیر کشور در خصوص اظهارنظر غیرکارشناسی معاون سیاسی وزارت کشور در مورد کولبران و مرزنشینان.

- تذکر شهاب نادری نماینده مردم اورامانات به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص بی توجهی به کشاورزان و باغداران کشور و لزوم رسیدگی به وضعیت معیشتی عشایر و باغداران کشور، همچنین به وزیر کشور در خصوص عدم تخصیص عادلانه امکانات به شهرها و روستاهای محروم.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم جلوگیری از واردات محصولات تراریخته به داخل کشور، همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر نفت در خصوص تسریع در اختصاص اعتبارات لازم بر برداشت سهم ایران از میدانات مشترک گازی.

- تذکر الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت به وزیر جهاد کشاورزی؛ دلیل عدم پرداخت بیمه کشاورزان کوهدشت چیست و لزوم خرید تضمینی گندم از کشاورزان.

- تذکر پروانه مافی نماینده مردم تهران به وزیر اقتصاد؛ علت اختلال چند روزه اخیر در معاملات بورس اوراق بهادار و نرم افزار معاملات بورس چیست؟

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از کاهش دام از 120 میلیون.

- تذکر حسن نوروزی نماینده مردم بهارستان به وزیر ورزش در خصوص علت تاخیر در افتتاح ورزشگاه 7 هزار نفری شهرستان بهارستان، همچنین تذکر به وزیر خارجه؛ چرا نسبت به ممنوعیت فعالیت بیمارستان ایرانیان در دوبی که توسط اداره بهداشت صورت گرفته اعتراض نمی کنید و همچنین در تذکری به وزیر کشور؛ با توجه به اینکه فرودگاه امام خمینی به مشهد پرواز دارد ولی پروژه های آن تکمیل نشده است، علت تاخیر آن چیست و همچنین وضعیت مترو امام خمینی نیز مشخص نیست، در تذکری دیگر به وزیر راه و شهرسازی؛ چرا بیمارستان برای شهرهای جدید ساخته نمی شود.

- تذکر نبی هزارجریبی نماینده مردم گرگان به وزیر بهداشت؛ چرا دستگاه قلب و آنژیوگرافی در بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان بلااستفاده رها شده است و همچنین مرکز درمان ناباروری در استان گلستان فعال نیست، وی همچنین در تذکری دیگر به رئیس جمهور؛ چرا آمبولانس های خریداری شده از گمرک ترخیص نمی شوند.

- تذکر شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم رامسر به وزیر جهاد کشاورزی؛ چرا وضعیت مرغداری در کشور ساماندهی و مدیریت نمی شود؟

- تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم اتخاذ مواضع صریح علیه اقدامات کشور هند برعلیه مسلمانان کشمیر بر لزوم حمایت از این مظلومان./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet