هدر موبایل
1397/09/02 08:35:00
سرویس سیاسی
انصاری:

آئین نامه داخلی مجلس برای شفاف‌سازی عملکرد نمایندگان اصلاح شود/ حضور غیاب و میزان مشارکت نمایندگان اعلام شود

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی باید به سمتی برود تا شفافیت آرا نمایندگان و سایر اقدامات کاری وکلای مردم در خانه ملت مشخص باشد.
آئین نامه داخلی مجلس برای شفاف‌سازی عملکرد نمایندگان اصلاح شود/ حضور غیاب و میزان مشارکت نمایندگان اعلام شود عضو فراکسیون امید مجلس گفت: آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی باید به سمتی برود تا شفافیت آرا نمایندگان و سایر اقدامات کاری وکلای مردم در خانه ملت مشخص باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104039025319.jpg آئین,نامه,داخلی,مجلس,برای,شفاف‌سازی,عملکرد,نمایندگان,اصلاح,شود/,حضور,غیاب,و,میزان,مشارکت,نمایندگان,اعلام,شود Icana

رضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص شفافیت در رای نمایندگان، اظهار داشت: با شفافیت آرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به رای‌گیری‌هایی که در خصوص طرح‌ها و لوایح می‌شود، موافقت کامل دارم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: من طرحی را امضا کردم که حتی میزان حضور غیاب نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد.

دلیلی برای مخالفت با شفافیت آرا نمایندگان نمی‌بینم

وی در خصوص اینکه بعضا مخالفت‌هایی با شفافیت آرا نمایندگان مطرح می‌شود، افزود: من دلیلی برای مخالفت با شفافیت نمی‌بینم و با شفاف‌سازی صد در صد موافق هستم.

انصاری با اشاره به تلاش برخی نمایندگان برای تسریع یافتن شفافیت در عملکرد نمایندگان، ادامه داد: فرمی را در خصوص شفاف‌سازی عملکرد نمایندگان امضا کرده‌ام.

آئین نامه داخلی مجلس با رویکرد شفاف‌سازی عملکرد نمایندگان اصلاح شود

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی گفت: فرمی را بین نمایندگان توزیع کردند تا موافقان با شفاف‌سازی در حضور غیاب، و اعلام مشارکنندگان در رای گیری‌های مجلس را اعلام کنند و من نیز این فرم را امضا کردم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی بیان کرد: آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی باید به سمتی برود تا شفافیت آرا نمایندگان و سایر اقدامات کاری وکلای مردم در خانه ملت مشخص باشد.

زیر و بم شفافیت آرا و عملکرد نمایندگان مجلس

براساس این گزارش، چندی پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را به هیات رئیسه مجلس ارائه کردند که بر مبنای آن طرح، آراء نمایندگان داوطلب به صورت عمومی اعلام می‌شد ولی این طرح در جلسه هیات رئیسه مجلس مخالف آئین نامه داخلی مجلس قلمداد شد.

سپس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس مصوب کرد تا بر مبنای طرحی دیگر اسامی نمایندگانی که در صحن حضور دارند ولی مشارکت در رای گیری ندارند، به صورت عمومی اعلام شود./

خبرنگار؛ احمد خزایی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet