هدر موبایل
1397/09/02 12:00:00
سرویس سیاسی
تجری:

تحقق رسالت حوزه مرزبانی به بودجه بیشتری نیاز دارد/ ضرورت افزایش بودجه در سال 98 با توجه به شرایط سیاسی و امنیتی

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه تحقق رسالت حوزه مرزبانی به بودجه بیشتری نیاز دارد، گفت: افزایش بودجه در سال ۹۸ با توجه به شرایط سیاسی و امنیتی ضروری است.
تحقق رسالت حوزه مرزبانی به بودجه بیشتری نیاز دارد/ ضرورت افزایش بودجه در سال 98 با توجه به شرایط سیاسی و امنیتی نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه تحقق رسالت حوزه مرزبانی به بودجه بیشتری نیاز دارد، گفت: افزایش بودجه در سال 98 با توجه به شرایط سیاسی و امنیتی ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100881249351.jpg تحقق,رسالت,حوزه,مرزبانی,به,بودجه,بیشتری,نیاز,دارد/,ضرورت,افزایش,بودجه,در,سال,98,با,توجه,به,شرایط,سیاسی,و,امنیتی Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ضرورت افزایش بودجه حوزه مرزبانی، گفت: مرزبانی ناجا از سویی وظیفه حراست فیزیکی، نگهبانی، دیدبانی و دیپلماسی مرزی دارد و از سوی دیگر موظف به نظارت و کنترل مبادی خروجی و ورودی  کالا است در واقع به نوعی در کنار گمرکات نقش آفرینی می‌کند.

تحقق رسالت مرزبانی نیازمند منابع بیشتر است

نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به حوزه گسترده مسئولیت‌ها، پراکندگی مرزها و شرایط خاص مرزهای کشور و همچنین وجود افراد سود جو، قاچاقچیان و افرادی که به دنبال ضربه زدن به امنیت جمهوری اسلامی هستند، رسالت مرزبان گسترده و پیچیده است بنابراین برای تحقق رسالت این حوزه به منابع قالب توجه نیاز است.

بودجه حوزه مرزبانی به تناسب تکالیف قانونی اختصاص پیدا نکرده است

وی افزود: در سال‌های گذشته اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده اما به تناسب تکالیف بودجه اختصاص پیدا نکرده است. از این رو شاهد چالش‌هایی در حوزه‌های مرزی هستیم؛گروگان گیری مرزبانان، تجاوزها یا دسیسه‌هایی که برای تعطیلی مرزها و جلوگیری از صادرات اتفاق افتاد از جمله موارد است.

                           بیشتر بخوانید:

 

تجری ادامه داد: مرزبانان برای رایزنی و دیپلماسی به بودجه مکفی نیاز دارند تا بتوانند قدرتمندانه تر به وظایف خود عمل کند، با وجود تخصیص خوب منابع ما با کمبودهای هم در سال‌های گذشته مواجهیم که بخشی به فقدان مدیریت فعال مربوط است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: یکی از مشکلات موثر در تضعیف مرزبانی کشور کمبود منابع است، دولت باید در لایجه بودجه سال 98 برای این بخش به طور ویژه اعتبار پیش بینی کند.

وجود نظامیان در مرز منافاتی با وظایف مرزبانی ندارد

وی ادامه داد: با توجه به حوزه سرزمینی در برخی مناطقی که تهدید نظامی باشد علاوه بر مرزبانی یگان های نظامی هم حضور دارند و در کنترل مرز کمک می‌کنند اما این منافاتی با وظایف و اختیارات مرزبانی ندارد کما اینکه در این مناطق حضور مرزبانی  مناطق حضورشان ضروری‌تر است.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دیپلماسی مرزی و روابط با همسایگان توسط مرزبانی باید انجام گیرد، بنابراین در کنار حضور نظامی حضور مرزبانی ضروری تر است تا مانع تهدید علیه منافع ملی شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet