هدر موبایل
1397/09/02 09:10:00
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

لزوم تخصیص بودجه مشخص برای دبیرخانه ماده 10 احزاب

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس با انتقاد از دولت به دلیل عدم اختصاص بودجه به بخش سیاسی وزارت کشور، گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ باید بودجه مشخص برای دبیرخانه ماده ۱۰ احزاب در نظر گیرد.
لزوم تخصیص بودجه مشخص برای دبیرخانه ماده 10 احزاب عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس با انتقاد از دولت به دلیل عدم اختصاص بودجه به بخش سیاسی وزارت کشور، گفت: دولت در لایحه بودجه سال 98 باید بودجه مشخص برای دبیرخانه ماده 10 احزاب در نظر گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106355304239.jpg لزوم,تخصیص,بودجه,مشخص,برای,دبیرخانه,ماده,10,احزاب Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح بودجه وزارت کشور و کمبودهای بودجه‌ای این وزارتخانه، گفت: بودجه وزارت کشور در سال های گذشته به ویژه در حوزه شوراها، شهرداری ها  و بخش عمرانی کم بود و بعید است با توجه به مشکلات سیاسی و اقتصادی امروز جامعه برای سال 98 افزایش قابل توجه داشته باشد.

عدم اختصاص بودجه به بخش سیاسی وزارت کشور در سال گذشته

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه در سال گذشته بودجه بخش سیاسی وزارت اصلا تخصیص پیدا نکرد، علی رغم اینکه دبیر خانه کمیسیون ماده 10 احزاب هم وزارت کشور بود، منابعی برای این منظور اختصاص پیدا نکرد.

اعتباری برای کارهای مرتبط با 254 حزب در دبیرخانه ماده 10 احزاب پیش بینی نشد

وی افزود: این در حالی بود که کارهای مربوط به 254 حزب باید توسط این دبیرخانه انجام می‌شد اما امکان مالی و اعتباری در نظر گرفته نشد و تنها رئیس جمهور از بودجه کمک یارانه‌ای به احزاب تحت عنوان یارانه احزاب نزدیک 2 میلیاردی برای کمک به احزاب تصویب کرد.

دولت باید در لایحه بودجه سال 98 مبلغی را برای احزاب ذیل فصل بودجه وزارت کشور در نظر گیرد

میرزایی نیکو یادآور شد: ردیف بودجه ذیل سرفصل بودجه وزارت کشور در لایحه برای این بخش پیش بینی شده اما هیچ مبلغی تاکنون اختصاص پیدا نکرده است البته وزارت کشور هم تلاش خوبی برای تخصیص این منابع نکرده است.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت باید در لایحه بودجه  سال 98 برای این بخش مبلغی را پیشنهاد دهد، در غیر این صورت نمایندگان پیشنهادهای را ارایه خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet