هدر موبایل
1397/08/30 19:02:45
سرویس فرهنگی
کرد با تبریک هفته وحدت:

دشمن مبالغ هنگفتی را برای ایجاد تفرقه و دودستگی خرج می‌کند

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین با بیان اینکه وحدت اهل تسنن و تشیع وحدت دانشگاهیان با حوزویان را در پی داشته، گفت: افراد تندرو حق بیان مسائل جزئی، فرعی و اختلافی را از تریبون‌ها ندارند.
دشمن مبالغ هنگفتی را برای ایجاد تفرقه و دودستگی خرج می‌کند نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین با بیان اینکه وحدت اهل تسنن و تشیع وحدت دانشگاهیان با حوزویان را در پی داشته، گفت: افراد تندرو حق بیان مسائل جزئی، فرعی و اختلافی را از تریبون‌ها ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612102792180219.jpg دشمن,مبالغ,هنگفتی,را,برای,ایجاد,تفرقه,و,دودستگی,خرج,می‌کند Icana

علی کرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت، گفت: این هفته یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و در  راستای اهداف امام خمینی(ره) و معنویات و تاکیدات مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، این در حالی است که  ایران اسلامی در دنیا برمدار وحدت قرار دارد و نشان این مهم را می‌توان در پارلمان آن و دیگر کرسی‌های دیگر مشاهده کرد چراکه تشیع و تسنن با هم در این جایگاه‌ها قرار گرفته‌اند.

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران اسلامی به دنبال بسط پرچم وحدت در خاورمیانه و تمام جهان میان شیعه، سنی و ادیان مختلف است، افزود: وحدت رمز پیروزی، بقاء، پیشرفت و بالندگی یک ملت است لذا باید در راستای وحدت تلاش مضاعف شود.

علی کرد

وحدت اهل تسنن و شیعه وحدت دانشگاهیان با حوزویان را در پی داشته

وی با تاکید بر اینکه امروز می‌توان ادعا کرد نظام جمهوری اسلامی یک پرنده‌ای است که یک بال آن تشیع و یک بال دیگر آن تسنن است که این دو بال متوازن، با تکیه بر منویات رهبری حرکت می‌کنند، ادامه داد: امروز وحدت اهل تسنن و تشیع وحدت دانشگاهیان با حوزویان و تمامی اقشار ملت را در پی داشته است لذا نامگذاری هفته‌ای به این منظور در رسیدن به وحدت بیشتر بسیار تاثیرگذار است.

افراد تندرو در  حق ندارند مسائل فرعی و اختلافی را از تریبون‌ها بیان کنند، بلکه موظف هستند اصل دین و اینکه قرآن، پیامبر و قبله یک است را پرورش داده و بر روی دیگر اهداف مشترک تمرکز کنند

افراد تندرو حق بیان مسائل جزئی، فرعی و اختلافی را از تریبون‌ها ندارند

کرد با تاکید بر اینکه افراد تندرو حق ندارند مسائل جزئی، فرعی و اختلافی را از تریبون‌ها بیان کنند بلکه موظف هستند اصل دین و اینکه قرآن، پیامبر و قبله یک است را پرورش داده و بر روی دیگر اهداف مشترک تمرکز کنند، اضافه کرد: اگر ایران می‌تواند در دنیا مدافع حرم باشد به دلیل وحدت شیعه و سنی است و این مهم را در  جریان دفاع مقدس و جنگیدن در  کنار هم به خوبی ثابت کردند.

باوجود توطئه‌های دشمنان وحدت میان شیعه و اهل سنت پایدار است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی معتقد است باوجود توطئه‌های دشمنان و سوءاستفاده از مقام و جایگاه مذهب برای ایجاد اختلاف بین شیعه و اهل سنت، به لطف الهی و درایت رهبران فکری و اندیشمندان، وحدت میان شیعه و اهل سنت در کشور پایدار است.

دشمن مبالغ هنگفتی را برای ایجاد تفرقه و دودستگی خرج می‌کند

وی با بیان اینکه همه افراد جامعه به‌ویژه روحانیان باید در مساله وحدت شیعه و سنی فعال و تاثیرگذار ظاهر شوند و اقدامات انجام شده برای تقویت وفاق میان مسلمانان لازم بوده اما کافی نیست، ادامه داد: دشمن مبالغ هنگفتی را برای ایجاد تفرقه و دودستگی خرج می‌کند در مقابل ما نیز باید وحدت را به خوبی تبلیغ ‌کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet