هدر موبایل
1397/09/30 15:07:00
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

سازمان ملل مسئول مستقیم نقض حق تصمیم‌گیری برای ملت کره شمالی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا در تخریب روابطه میان دو کره، گفت: تفاهم و برقراری مجدد روابط میان کره شمالی و کره جنوبی به نفع منافع آمریکا نیست.
سازمان ملل مسئول مستقیم نقض حق تصمیم‌گیری برای ملت کره شمالی است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا در تخریب روابطه میان دو کره، گفت: تفاهم و برقراری مجدد روابط میان کره شمالی و کره جنوبی به نفع منافع آمریکا نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100974990305.jpg سازمان,ملل,مسئول,مستقیم,نقض,حق,تصمیم‌گیری,برای,ملت,کره,شمالی,است Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اقدامات مداخله جویانه ایالات متحده در روابط میان دو کره گفت: آمریکا مانعی سر راه بهبود روابط کره شمالی و کره جنوبی است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دخالت های آمریکا در توافق نظامی میان دو کره، بیان داشت: بخش اعظم این مداخله برای جلوگیری از فشارهای بین المللی، از طریق مرکز فرماندهی سازمان ملل انجام می شود و اتاق فکر برنامه ریزی ها در این مقر مستقر است.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا با وقاحت مانع پیشرفت روابط مثبت میان پیونگ یانگ و سئول است، عنوان کرد: در ماه های اخیر شاهد گسترش روابط دو کره بودیم چنانچه مرزها میان دو کشور بازگشایی شد، برخی رفت و آمدها شکل گرفت و تفاهم نامه هایی میان دو طرف به امضا رسید.

برزگر کلشانی در ادامه سازمان ملل را مسئول مستقیم نقض حق تصمیم گیری و استقلال نظر برای ملت کره شمالی دانست و افزود: آمریکا

سازمان ملل مسئول مستقیم نقض حق تصمیم‌گیری برای ملت کره شمالی بوده در حالی که باید طبق اساسنامه‌های خود در مسیر ایجاد صلح و ثبات در کشورهای دنیا گام بردارد.

می داند رسیدن به تفاهم میان دو کره مانعی برای کسب منافع آنها در منطقه جنوب شرق آسیا خواهد بود از این رو به شکل شیادانه ای به دنبال تخریب روابطی است که رفته رفته بعد سال ها در حال شکل گیری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دخالت آمریکا از طریق سازمان ملل حرکت ضداخلاقی و غیردیپلماتیکی بوده و سازمان ملل باید طبق معاهده ها و اساسنامه های خود در زمینه ایجاد صلح و رفاه میان ملت ها و دولت ها گام بردارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet