هدر موبایل
1397/08/30 18:45:14
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی تشریح کرد:

دلیل تداوم پایان‌نامه‌فروشی؛ دست‌های پشت پرده یا عدم نظارت بر اجرای قانون؟

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دلیل هجوم به ادامه تحصیل را آگاهی از امکان خرید پایان‌نامه دانست و گفت: دستگاه بازرسی ورود جدی‌تری به مسئله پایان‌نامه‌فروشی داشته باشد چراکه بازی با مسائل علمی کشور شوخی‌بردار نیست.
دلیل تداوم پایان‌نامه‌فروشی؛ دست‌های پشت پرده یا عدم نظارت بر اجرای قانون؟ نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دلیل هجوم به ادامه تحصیل را آگاهی از امکان خرید پایان‌نامه دانست و گفت: دستگاه بازرسی ورود جدی‌تری به مسئله پایان‌نامه‌فروشی داشته باشد چراکه بازی با مسائل علمی کشور شوخی‌بردار نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109864674861.jpg دلیل,تداوم,پایان‌نامه‌فروشی؛,دست‌های,پشت,پرده,یا,عدم,نظارت,بر,اجرای,قانون؟ Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه فروش مقاله و پایان‌نامه باوجود گذشت بیش از یک سال از تصویب "قانون مقابله با تقلب در آثار علمی" همچنان ادامه دارد، گفت: متاسفانه یکی از مشکلات اساسی کشور عدم اجرای قوانین تصویب شده است و اینکه نمایندگان و مسئولان خود را وقف تصویب قوانین جدید کرده‌اند و نظارت بر اجرای  قانون و برخورد با خاطیان بسیار کم‌رنگ است، در حالی که ماده 236 و 234 نیز به‌منظور برخورد با خاطیان تصویب شدند اما این مواد قانونی اجرا نمی‌شوند.

اگر افراد بدانند برای ارائه پایان‌نامه دکترا باید چه زجری بکشند خودشان به سمت تحصیل این مقطع نمی‌روند مگر معدود افرادی که علاقه‌ای وافر به درس و علم دارند

دلیل هجوم به ادامه تحصیل در مقطع دکترا؛ آگاهی از امکان خرید پایان‌نامه

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون در راستای اینکه کدام مقالات کپی یا اصل هستند بررسی خاصی صورت نگرفته است، ادامه داد: متاسفانه پایان‌نامه‌فروشی در ملاءعام در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا صورت می‌گیرد به همین دلیل با سیل عظیمی از دانشجویان در این مقاطع رو به رو هستیم در حالی که اگر افراد بدانند برای ارائه پایان‌نامه دکترا باید چه زجری بکشند خودشان به سمت تحصیل این مقطع نمی‌روند مگر معدود افرادی که علاقه‌ای وافر به درس و علم دارند.

دستگاه بازرسی ورود جدی‌تری به مسئله پایان‌نامه‌فروشی داشته باشد

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید وظیفه نظارتی خود را قوی‌تر کرده و دستگاه بازرسی باید ورود جدی‌تری داشته باشد چراکه کیفیت علمی در کشور مدام در حال روکود بیشتر است، اضافه کرد: آمارهای متعددی مبنی بر اینکه ایران میزان قابل‌ملاحظه‌ای مقاله در ISI و... داشته اما باید نگاه کرد چند درصد این مقالات و پایان‌نامه‌ها برای خودشان است.

بازی با مسائل علمی کشور شوخی‌بردار نیست

احمدی لاشکی با تاکید بر اینکه بازی با مسائل علمی کشور شوخی‌بردار نیست از نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی در ساماندهی این مهم، گفت: اگرچه نوع فعالیت و تصمیم‌گیری آن‌ها نیز در ساماندهی مقالات و پایان‌نامه‌های علمی تاثیرگذار است اما به‌یقین نقش مجلس و سازمان بازرسی اثرگذاری بیشتری دارند.

شنیده‌ها حاکی از وجود دست‌هایی پشت‌پرده در رابطه با پایان‌نامه‌فروشی است

 نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد دست‌های پشت پرده عدم جلوگیری از پایان‌نامه‌فروشی اضافه کرد: اگرچه شنیده‌ها حاکی از وجود دست‌هایی پشت‌پرده در این خصوص است اما لازم است کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نشستی با مسئولان مربوطه جهت ارائه توضیحات برگزار کند./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet