خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/09/02 11:26:17
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی مطرح کرد:

بیش از 2 میلیون معلم بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری/ خدمات‌دهی ضعیف است

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ضعیف بودن خدمات‌دهی صندوق بازنشستگی کشوری به فرهنگیان بازنشسته، پیشنهاد داد با این وضعیت بهتر است آموزش و پرورش ذیل یک صندوق خاص گنجانده شود.
بیش از 2 میلیون معلم بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری/ خدمات‌دهی ضعیف است نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ضعیف بودن خدمات‌دهی صندوق بازنشستگی کشوری به فرهنگیان بازنشسته، پیشنهاد داد با این وضعیت بهتر است آموزش و پرورش ذیل یک صندوق خاص گنجانده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109864674861.jpg بیش,از,2,میلیون,معلم,بازنشسته,تحت,پوشش,صندوق,بازنشستگی,کشوری/,خدمات‌دهی,ضعیف,است Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ایده تأسیس صندوق بازنشستگی فرهنگیان با توجه به موج بازنشستگی در میان این قشر گفت: صندوق جای حساسی است و تصمیماتی که برای آن گرفته می‌شود باید عقلایی باشد؛ البته بد نیست که یا هر سه صندوق تأمین اجتماعی، بازنشستگی کشوری و لشکری یکی شود یا آموزش و پرورش را ذیل یک صندوق خاص گنجاند.

نظر به فراوانی جمعیت بازنشستگان آموزش و پرورش اگر یک صندوق خاص برای آنها پیش‌بینی شود، می‌تواند از عهده امور خودش بربیاید

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: اداره صندوق امر سختی است؛ وقتی کسی شاغل است منابع اعتباری دیگری هم برای دستگاه متولی او دیده می‌شود ولی وقتی از بدنه آموزش و پرورش جدا شد، ذیل صندوق بازنشستگی کشوری قرار می‌گیرد که ضوابط خاص خود را دارد و کشوری است.

عده‌ای بازنشسته شدند بدون آنکه منابع مالی برای آنها پیش‌بینی شود

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظر به فراوانی جمعیت آموزش و پرورش اگر یک صندوق خاص برای آنها پیش‌بینی شود، می‌تواند از عهده امور خودش بربیاید؛ البته با توجه به اتفاقاتی که در دهه گذشته رخ داد و عده‌ای بازنشسته شدند بدون آنکه منابع مالی و اعتباری برای آنها پیش‌بینی شود، این کار آسیب جدی به صندوق‌ها زد و به همین دلیل اکنون آنها آرام نیستند و وضعیت خوبی ندارند.

وی با بیان اینکه اگر روال خدمات‌دهی صندوق بازنشستگی کشوری به منوال کنونی باشد، راضی‌کننده نیست، ادامه داد: خدماتی که صندوق بازنشستگی کشوری می‌دهد ضعیف است و نیاز به بازبینی دارد.

سالیانه 50 هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند

احمدی لاشکی توضیح داد: در حال حاضر بیش از 2 میلیون نفر معلم و پرسنل بازنشسته آموزش و پرورش تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند و به طور میانگین سالی 50 هزار نفر نیز در آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و تا سال 1400 حدود سیصد هزار نفر به این جمعیت اضافه خواهد شد.

وی تاکید کرد: باید صندوق بازنشستگی کشوری برای آنها پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشد؛ در غیر این صورت فرهنگیان بازنشسته از آن جدا شوند، بهتر است.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق‌ها در کشور نتوانستند کار اقتصادی انجام دهند و با توجه به جمعیت زیاد آموزش و پرورش در صندوق بازنشستگی کشوری، معمولا آنها فدا می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet