هدر موبایل
1397/08/30 16:54:48
سرویس فرهنگی
سیلمی:

فروش املاک مازاد آموزش و پرورش باید در جهت محرومیت زدایی باشد نه گسترش بی عدالتی

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ارجاع طرح تنظیم برخی از مقررات مالی و اداری آموزش و پرورش به کمیسیون برنامه و بودجه، اظهار کرد: فروش یا تغییر کاربری املاک مازاد آموزش و پرورش باید در جهت محرومیت زدایی باشد و در همان شهرستان هزینه شود نه در پایتخت و مراکز استان‌ها.
فروش املاک مازاد آموزش و پرورش باید در جهت محرومیت زدایی باشد نه گسترش بی عدالتی عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ارجاع طرح تنظیم برخی از مقررات مالی و اداری آموزش و پرورش به کمیسیون برنامه و بودجه، اظهار کرد: فروش یا تغییر کاربری املاک مازاد آموزش و پرورش باید در جهت محرومیت زدایی باشد و در همان شهرستان هزینه شود نه در پایتخت و مراکز استان‌ها. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg فروش,املاک,مازاد,آموزش,و,پرورش,باید,در,جهت,محرومیت,زدایی,باشد,نه,گسترش,بی,عدالتی Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بررسی  طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در آخرین نشست علنی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: این طرح برای محرومیت زدایی از شهرستان‌ها نیازمند اصلاحاتی است که به همین منظور نیز به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ارجاع داده شد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تبصره سه ماده دوم این طرح قید شده است که وزارت آموزش و پرورش مکلف است بخش های مازاد املاک واقع در مناطق تجاری و همچنین املاک مازاد خود را با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی به صورت تجاری و خدماتی رأسا و یا با مشارکت بخش های خصوصی و تعاونی احداث و نسبت به واگذاری و اجاره آن ها اقدام کنند؛ اما این در حالیست که 5 درصد از اعتبارات حاصل از این اقدام در اختیار پایتخت و 30 درصد دیگر آن نیز در مرکز استان هزینه می‎شود، حال اینکه ما معتقدیم کل این اعتبارات باید در همان شهرستان یا منطقه‎ای که املاک به فروش رسیده، هزینه شود.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده است که هیچ گاه از نقاط برخوردار چیزی به نقاط محروم نرسیده است و وقتی قانون دست مجری را در این حوزه باز بگذارد، کشور دچار بی عدالتی می‌‎شود.

قانون نباید زمینه فساد را فراهم کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار کرد: همچنین بر اساس این طرح، 30 درصد از درآمد ملک فروخته شده در اختیار واحد مربوطه یا مدیر مدرسه قرار می‌‎گیرد که مشخص نیست این پول به چه نحوی هزینه خواهد شد و این تصمیم زمینه فساد را در آموزش و پرورش ایجاد می‎کند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قانون نباید به نحوی باشد که به زمینه توسعه فساد را فراهم کند و به همین منظور طرح مذکور به کمیسیون ارجاع شد تا ایرادات آن رفع و مجددا در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet