هدر موبایل
1397/09/02 08:37:00
سرویس اقتصادی
یارمحمدی:

شمارش معکوس برای اجرای فاز دوم توسعه بندر چابهار/توسعه پسکرانه ها مکمل افزایش ظرفیت بندر چابهار است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز در بحث توسعه بندر چابهار، مسئله توسعه پسکرانه ها دارای اهمیت و جایگاه ویژه است، از این رو قطعا توسعه پسکرانه ها مکمل افزایش ظرفیت بندر چابهار خواهد بود.
شمارش معکوس برای اجرای فاز دوم توسعه بندر چابهار/توسعه پسکرانه ها مکمل افزایش ظرفیت بندر چابهار است عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز در بحث توسعه بندر چابهار، مسئله توسعه پسکرانه ها دارای اهمیت و جایگاه ویژه است، از این رو قطعا توسعه پسکرانه ها مکمل افزایش ظرفیت بندر چابهار خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201702105819273633.jpg شمارش,معکوس,برای,اجرای,فاز,دوم,توسعه,بندر,چابهار/توسعه,پسکرانه,ها,مکمل,افزایش,ظرفیت,بندر,چابهار,است Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از آغاز فاز دوم توسعه بندر چابهار خبر داد و گفت: در شرایط کنونی مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران بندر چابهار، به دنبال آغاز مطالعات برای اجرای فاز دوم توسعه این بندر هستند.

ظرفیت ژئوپلیتیکی بندر چابهار به عنوان یک بندر اقیانوسی

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بندر چابهار به عنوان یک بندر اقیانوسی شناخته شده در سطح منطقه و بین الملل است و ظرفیت های بسیاری از نظر جغرافیایی و ژئوپلیتیکی دارد.

صادرات

احتیاج مبرم کشورهای منطقه به بندر چابهار/ افغانستان، چین و هند در صدر لیست مشتریان بندر چابهار

وی ادامه داد: امروز کشورهای منطقه از جمله افغانستان، چین، هند و بسیاری دیگر از کشورها نیاز جدی به بندر چابهار دارند و این مسئله شاید یکی از دلایلی باشد که آمریکا این بندر را از لیست تحریم ها خود خارج کرده است.

یارمحمدی ادامه داد: تجربه نشان داده که کشورهای پیشرفته در زمان بحران ها، زیرساخت ها خود را تقویت می کنند تا در زمان بهبود وضعیت به سرعت مسیر پیشرفت را طی بکنند، از این رو به نظر من، مسئولان کشور نیز در شرایط امروز که با تحریم مواجه هستیم، باید از ظرفیت های موجود از جمله ظرفیت فعالیت در بندر چابهار برای توسعه ایران استفاده کنند.

باید از فرصت کنونی برای توسعه بندر چابهار استفاده کرد/ ظرفیت واردات و صادرات باید به 85 میلیون تن برسد

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: امروز بندر چابهار این فرصت را برای ما ایجاد کرده که از ظرفیت سرمایه گذارهای خارجی برای توسعه این بندر راهبردی استفاده کنیم، امروز مجموعه واردات و صادرات کالا از طریق بندر چابهار حدود هشت و نیم میلیون تن است، اما ما باید مسیر را به گونه ای فراهم کنیم که این میزان به 85 میلیون تن برسد.

بندر چابهار باید برای توسعه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی داده شود

قطعا اقداماتی مانند خرید تجهیزات بندری از اروپایی مثبت است، اما برنامه ها نباید تنها محدود به این گونه اقدامات باشد، بلکه به نظر من باید استراتژی دقیقی انجام شده و بندر چابهار برای سرمایه گذاری به چند قسمت تقسیم شده و هر کدام به یک سرمایه گذار واگذار شود تا روند توسعه این بندر به سرعت شکوفا شود

وی تصریح کرد: قطعا اقداماتی مانند خرید تجهیزات بندری از اروپایی مثبت است، اما برنامه ها نباید تنها محدود به این گونه اقدامات باشد، بلکه به نظر من باید استراتژی دقیقی انجام شده و بندر چابهار برای سرمایه گذاری به چند قسمت تقسیم شده و هر کدام به یک سرمایه گذار واگذار شود تا روند توسعه این بندر به سرعت شکوفا شود.

توسعه پسکرانه ها مکمل افزایش ظرفیت بندر چابهار است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امروز در بحث توسعه بندر چابهار، مسئله توسعه پسکرانه ها دارای اهمیت و جایگاه ویژه است، از این رو قطعا توسعه پسکرانه ها مکمل افزایش ظرفیت بندر چابهار خواهد بود./

مرتضی ندرلو

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet