هدر موبایل
1397/09/02 10:16:00
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی:

حکم موقت دادگاه لاهه توسط آمریکا نقض شد/سکوت معنادار سازمان ملل در مقابل زورگویی کاخ سفید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تحریم دو فرد و یک نهاد ایرانی بر خلاف حکم موقت دیوان بین‌المللی دادگستری است.
حکم موقت دادگاه لاهه توسط آمریکا نقض شد/سکوت معنادار سازمان ملل در مقابل زورگویی کاخ سفید عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تحریم دو فرد و یک نهاد ایرانی بر خلاف حکم موقت دیوان بین‌المللی دادگستری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100991342728.jpg حکم,موقت,دادگاه,لاهه,توسط,آمریکا,نقض,شد/سکوت,معنادار,سازمان,ملل,در,مقابل,زورگویی,کاخ,سفید Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به ادامه سیاست‌های خصمانه علیه کشورمان و تحریم دو فرد و یک نهاد ایرانی، گفت: در واقع دولتمردان آمریکایی با اقدامات اخیرشان به وضوح نشان دادند که به حقوق بین الملل پایبند نیستند.

سکوت معنادار سازمان ملل در مقابل زورگویی کاخ سفید

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه امروزه مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل نیز نسبت به تحریم های یکجانبه آمریکایی ها علیه کشورهای مختلف از جمله ایران اسلامی نیز سیاست سکوت را اختیار کرده اند که نشان دهنده زورگویی کاخ سفید است.

مقررات بین المللی برای ترامپ به اسباب بازی تبدیل شده است

وی ادامه داد: باید اذعان کرد که تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران ناقض تعهدات بین‌المللی این کشور مطابق برجام است و این امر یعنی مقررات بین المللی برای ترامپ به اسباب بازی تبدیل شده است.

حکم موقت دادگاه لاهه توسط آمریکا نقض شد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نباید فراموش کرد که تحریم دو فرد و یک نهاد ایرانی مغایر قطعنامه 2231 شورای امنیت و همچنین مغایر حکم موقت دیوان بین‌المللی دادگستری است، اظهار کرد: در واقع  طبق حکم  مذکور آمریکایی ها باید از هر اقدامی که مناقشه با ایران را تشدید می کند و یا دامنه آن را گسترش داده و حل مناقشه را دشوارتر کند، خودداری کنند و این امر برای آنها الزام آور است که اما آنها به هیچ تعهدی پایبند نیستند.

نباید فراموش کرد که تحریم دو فرد و یک نهاد ایرانی مغایر قطعنامه 2231 شورای امنیت و همچنین مغایر حکم موقت دیوان بین‌المللی دادگستری است

 

تحریم دارویی از سوی آمریکا نقض حقوق بشر است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس حکم یاد شده تحریم دارویی نیز نباید دردستور کار آمریکایی ها قرار بگیرد اما متاسفانه شرکتی که این مرتبه تحریم شده در حوزه دارویی فعالیت می کند که نشان دهنده نقض حقوق بشر از سوی واشنگتن است./

  • بیشتر بخوانید؛

زورگویی آمریکا بر نظام سیاسی بین الملل حاکم است/ ترامپ خود را از انجام مقررات خارج می داند

خبرنگار ؛ محمدجواد یافتیان

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet