هدر موبایل
1397/09/01 00:04:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ادامه اظهارنظر دولتی درباره پولشویی در کشور

اطلاعات دقیقی درباره‌ی مبداء و مقصد پولشویی در کشور در دسترس نیست

لعیا جنیدی می گوید که اطلاعاتی درباره‌ی مبداء و مقصد پولشویی در دسترس نیست.
اطلاعات دقیقی درباره‌ی مبداء و مقصد پولشویی در کشور در دسترس نیست لعیا جنیدی می گوید که اطلاعاتی درباره‌ی مبداء و مقصد پولشویی در دسترس نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102764569861.jpg اطلاعات,دقیقی,درباره‌ی,مبداء,و,مقصد,پولشویی,در,کشور,در,دسترس,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به این که در حال حاضر اطلاعاتی درباره‌ی مبداء و مقصد پولشویی در دسترس نیست، گفت: همین عامل موجب می‌شود پول حاصل از جرایم سازمان یافته وارد سیستم بانکی کشور شود.

بیشتر بخوانید:

 لعیاجنیدی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با بیان این که لایحه مقابله با جرایم سازمان یافته و همچنین لایحه مقابله با تروریسم برای مقابله با تطهیر پول ناشی از انواع جرایم است اظهار کرد: پول جرائم سازمان یافته یا قاچاق مواد مخدر اکنون بدون شفافیت وارد سیستم بانکی شده و اطلاعاتی از مبداء و مقصد این پول‌ها در دست نیست.

وی ادامه داد: جرایم مالی به انگیزه تحصیل پول انجام شده و فقدان شفافیت و معاهده‌های مقابله با پولشویی موجب می‌شود که مبداء و مقصد  این پول‌ها شناسایی نشود و وقتی هم که منشاء و مقصد این پول شناسایی نشده است ، پول حاصل از جرایم وارد سیستم بانکی می‌شود و این به معنای پولشویی است.

جنیدی در پایان تاکید کرد:‌ ما باید کنترل‌های لازم را داشته باشیم تا پول ناشی از جرایم سازمان یافته؛ قاچاق و تامین مالی تروریسم وارد سیستم بانکی ما نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet