هدر موبایل
1397/09/02 11:46:30
سرویس فرهنگی
حسینی پاسخ داد:

سهم یک درصدی نظام آموزشی از درآمد شرکت‌های دولتی چگونه محقق می‌شود؟/صندوق ذخیره فرهنگیان ملزم به تاسیس بانک فرهنگیان شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس درباره فرآیند چگونگی تخصیص یک درصد از درآمد شرکت‌های دولتی به نظام آموزشی توضیحاتی ارائه کرد.
سهم یک درصدی نظام آموزشی از درآمد شرکت‌های دولتی چگونه محقق می‌شود؟/صندوق ذخیره فرهنگیان ملزم به تاسیس بانک فرهنگیان شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس درباره فرآیند چگونگی تخصیص یک درصد از درآمد شرکت‌های دولتی به نظام آموزشی توضیحاتی ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201807109329116892.jpg سهم,یک,درصدی,نظام,آموزشی,از,درآمد,شرکت‌های,دولتی,چگونه,محقق,می‌شود؟/صندوق,ذخیره,فرهنگیان,ملزم,به,تاسیس,بانک,فرهنگیان,شود Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به اینکه چگونه یک درصد از درآمد شرکت‌ها و بانک‌های دولتی به آموزش و پرورش اختصاص پیدا می‌کند و این وزارتخانه در این راستا باید چه اقدامی انجام دهد، گفت: آموزش و پرورش اعتبارت این مصوبه را مستقیما از شرکت‌ها و بانک‌ها دریافت نمی‌کند؛ سازوکار اجرای این مصوبه در بودجه دو سال گذشته پیش بینی و یک ردیف خاص برای آن در نظر گرفته شد.

معلمان حق التدریسی

 

برای تخصیص یک درصد ازدرآمد شرکت‌ها ، وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه باید منابع را از شرکت‌ها گرفته و به خزانه واریز کند سپس از محل ردیف مذکور اعتبارت را به آموزش و پرورش پرداخت کند

فرآیند تخصیص یک درصد از درآمد شرکت‌های دولتی به نظام آموزشی چگونه است؟

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه باید منابع را از شرکت‌ها گرفته و به خزانه واریز کند سپس از محل ردیف مذکور اعتبارت را به آموزش و پرورش پرداخت کند.

پرداخت 3 هزار و 400 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان در سال 96 از محل یک درصد از درآمد شرکت‌های دولتی

وی بیان کرد: اعتبارات این مصوبه در سال های 96 و 97 به آموزش و پرورش پرداخت شد؛ در سال گذشته 3 هزار و 400 میلیارد تومان به استناد این حکم برای پاداش پایان خدمت فرهنگیان پرداخت شد و در جاری نیز 3 هزار و 800 میلیارد تومان برای پاداش آنها از این محل پرداخت شده است.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد: تصویب ماده یک طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  در مجلس شورای اسلامی باعث تدام تخصیص این اعتبار می‌شود.

علت ارجاع ماده 3 طرح تنظیم برخی از مقررات مالی آموزش و پرورش به کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات چه بود؟

حسینی در توضیح دلیل ارجاع ماده 3 طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیانی وزارت آموزش و پرورش به کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات، توضیح داد: به زعم نمایندگان سازوکاری که در متن طراحی شده صندوق ذخیره فرهنگیان را ملزم به تاسیس بانک نمی‌کند بلکه این صندوق می‌تواند با هماهنگی بانک مرکزی و براساس ضوابط و قوانین و با استفاده از منابع و امکانات صندوق نسبت به تاسیس بانک فرهنگیان اقدام کند تا با اولویت پرداخت تسهیلات به فرهنگیان فعالیت کند؛ نیاز است مصوبه به گونه‌ای باشد که صندوق ذخیره فرهنگیان را موظف به تاسیس بانک فرهنگیان کند.

صندوق ذخیره فرهنگیان ملزم به تاسیس بانک فرهنگیان شود

وی ادامه داد: ماده 3 طرح تنظیم برخی از مقررات مالی آموزش و پرورش ابهاماتی داشته و  نیاز به شفافیت دارد در غیر این صورت به استناد این حکم صندوق ذخیره فرهنگیان الزامی به تاسیس بانک فرهنگیان ندارد بلکه با رعایت ترتیبات و بدون تاسیس بانک نیز می‌تواند این اقدامات را انجام دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس اظهار کرد: براساس تصمیم نمایندگان مقرر شد متن ماده 3 به صورت شفاف صندوق ذخیره فرهنگیان را ملزم به تاسیس بانک فرهنگیان کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet