هدر موبایل
1397/09/03 08:22:05
سرویس فرهنگی
میرزاده خبر داد:

بررسی نحوه هزینه‌کرد اعتبارات حوزه آموزش/ بطحایی به کمیسیون آموزش می‌آید

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش در هفته آینده خبر داد و گفت: نحوه هزینه کرد اعتبارات حوزه آموزش بررسی خواهد شد.
بررسی نحوه هزینه‌کرد اعتبارات حوزه آموزش/ بطحایی به کمیسیون آموزش می‌آید سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش در هفته آینده خبر داد و گفت: نحوه هزینه کرد اعتبارات حوزه آموزش بررسی خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/44645.jpg بررسی,نحوه,هزینه‌کرد,اعتبارات,حوزه,آموزش/,بطحایی,به,کمیسیون,آموزش,می‌آید Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   در تشریح دستورکار کمیسیون متبوعش در هفته آینده، گفت: کمیته بودجه کمیسیون آموزش گزارشی از عملکرد بودجه 97 ارائه خواهد کرد؛ باید مشخص شود چند درصد از بودجه آموزش و پرورش و آموزشی عالی تا به امروز تخصیص پیدا کرده از سوی دیگر این اعتبارت در چه زمینه‌ای مصرف شده است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این گزارش چگونگی مصرف بودجه تخصیص یافته توسط آموزش عالی و آموزش و پرورش مشخص می‌شود، افزود: نحوه هزینه کرد اعتبارت مشخص می‌کند که کدام یک از سازمان‌ها به اعتبارات بیشتری نیاز دارند؛ با استماع این گزارش کمبودها و کاستی‌های وزارت‌های علوم و آموزش و پرورش مشخص خواهد شد؛ براساس این گزارش می‌توان متناسب با نیازهای این وزاتخانه‌ها اعتبارات را برای 98 پیش بینی کرد.

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

گزارشی از مصوبات 97 و میزان بهره‌برداری از این اعتبارت به کمیسیون آموزش ارائه می‌شود

وی خاطرنشان کرد: نمایندگانی که از کمیسیون آموزش در تلفیق بودجه شرکت می‌کنند به صورت دوره‌ای گزارش‌هایی در خصوص میزان تخصیص اعتبارت و نحوه هزینه کرد آنها ارائه می‌دهند. به همین منظور مقرر شد آقای جبار کوچکی نژاد به نمایندگی از کمیته بودجه گزارشی از مصوبات 97 و میزان بهره‌برداری از این اعتبارت را به سمع و نظر نمایندگان برساند.

عدم اجرای رتبه‌بندی معلمان، برخی سیاست‌های آموزش و پرورش که تبعات نامطلوبی در جامعه دارد، بیمه تکمیلی فرهنگیان از جمله محورهای سوالات نمایندگان از بطحایی است

اعتبارات موردنیاز حوزه  آموزش در سال 98 بررسی می‌شود

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان در مجلس ادامه داد: در جلسه روز سه‌شنبه سیاست‌هایی که باید برای اعتبارت سال 98 در حوزه آموزش کشور اتخاذ شود مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ مشکلات آموزش و پرورش به ویژه چگونگی اجرای نظام رتبه بندی معلمان جزو اولیت‌ها است.

بطحایی به کمیسیون آموزش می‌آید

میرزاده از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش طی هفته آینده خبر داد و بیان کرد: سوالات نمایندگان از بطحایی دستور کار دیگر کمیسیون آموزش در روز سه‌شنبه است از آنجا که تعداد این سوالات بسیار است مقرر شد بیشتر زمان کمیسیون برای این مهم در نظر گرفته شود.

محورهای سوالات نمایندگان از بطحایی چیست؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در توضیح سوالات نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد: عدم اجرای رتبه بندی معلمان، برخی سیاست‌های آموزش و پرورش که تبعات نامطلوبی در جامعه دارد، بیمه تکمیلی فرهنگیان، سند تحول بنیادین، جابه‌جایی مدیران و بی‌ثباتی در این امر، کمبود فضای آموزشی و..... از جمله محورهای سوالات نمایندگان از بطحایی است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet