هدر موبایل
1397/09/06 08:02:00
سرویس سیاسی
حاجی دلیگانی مطرح کرد:

تکاپوی انگلیس و آمریکا برای نجات سعودی از مهلکه یمن/ فرماندهی مستقیم آمریکا در عملیات الحدیده

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است؛با توجه به شکست های سخت آمریکایی ها در منطقه،آنها از سر استیصال فرافکنی می‌کنند و اتهاماتی را به ایران می زنند.
تکاپوی انگلیس و آمریکا برای نجات سعودی از مهلکه یمن/ فرماندهی مستقیم آمریکا در عملیات الحدیده عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است؛با توجه به شکست های سخت آمریکایی ها در منطقه،آنها از سر استیصال فرافکنی می‌کنند و اتهاماتی را به ایران می زنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106401852166.jpg تکاپوی,انگلیس,و,آمریکا,برای,نجات,سعودی,از,مهلکه,یمن/,فرماندهی,مستقیم,آمریکا,در,عملیات,الحدیده Icana

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به سخنان سخیف ترامپ درباره مردم ایران گفت:در جلسه ای که اوایل سال شمسی آمریکایی‌ها به اتفاق انگلیس با سران کشورهای به اصطلاح ائتلاف سعودی در منطقه داشتند؛جمع‌بندی آن ها این بود که به هر نحو عربستان را بایستی از مهلکه ای که در یمن به آن گرفتار شده است،  نجات دهند.

وی افزود:آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها معتقد بودند که با این باتلاقی که سعودی در آن فرو رفته ،دیگر نمی‌توان استفاده‌هایی  که می خواهند را از عربستان داشته باشند.

آمریکا و انگلیس در منطقه گیر افتاده و مستاصل شده اند

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه یکی از هدف های اصلی سفر وزیرخارجه انگلیس در این روزها به ایران همین مسئله بود که بتوانند استیصال آنها در منطقه را به نوعی جبران کنند،اظهار داشت:درحالی که آمریکا و انگلیس خودشان متوجه هستند که در منطقه گیر افتاده و مستاصل شده اند؛بنابراین حرف‌هایی که می‌زنند برای خوراک توجیهی داخل کشور خودشان است؛ به مردم ایران اتهام تروریست بودن می‌زنند تا مردم آمریکا و سایر کشورها را نسبت به ملت ایران بدبین کنند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار درمجلس مطرح کرد:از آنجاکه نیروهای سعودی دریمن درگیر هستند و پول‌های عربستان در این جنگ مصرف می‌شود؛همچنین نوع عملیاتی که آل سعود در یمن انجام می دهد و کودک کشی و حمله به غیرنظامی‌ها؛ آنها از یک طرف هم باری را از باب حقوق بشر برای عربستان و متحدینش و حامیان اصلی آنها که آمریکا و انگلستان هستند به وجود می‌آورد؛بنابراین این طرح ریزی را انجام دادند.

حاجی دلیگانی ادامه داد:یک عملیاتی را چند ماه پیش در منطقه انجام دادند و تصمیم گرفتند که یک نقطه ای را از دست نیروهای مقاومت در یمن بتوانند دربیاورند و بعد وارد مذاکره با آنها شوند،در نتیجه بندر الحدیده را تصرف کردند و بسیار هم سرمایه‌گذاری کردند.

فرماندهی مستقیم عملیات بندر الحدیده برعهده آمریکایی‌ها بود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه  فرماندهی مستقیم عملیات بندر الحدیده برعهده آمریکایی‌ها بود،تاکید کرد: آمریکایی ها در منطقه شکست سختی خوردند و فقط در یک مورد یکی از کشتی هایشان ۱۵۰ نفر بودندو ۱۲۰ کشته شدند که از اتباع خود آمریکا انگلیس و غیره بودند،تعدادی از آنها هم اسیر شدند که اسیران خارجی هم در یمن هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بابیان اینکه اخیراً هم عملیات جدیدی را انجام دادند jو بازهم در این عملیات هم به خاطر تله هایی که مقاومت گذاشته بود،آنها باز نتیجه نگرفتند،ادامه داد:بنابراین آمریکایی ها از سر استیصال فرافکنی را می‌کنند و این اتهامات را به ایران می زنند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet