خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/09/05 11:49:00
سرویس اجتماعی
بیرانوندی:

آب تمام بخش‌های استان لرستان را گرفته است/چرا دولت صدای مردم این منطقه را نمی‌شنود؟

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس، با بیان‌ اینکه به رغم فریادهای مکرر نمایندگان این استان برای رفع معضل آبگرفتگی استان لرستان اما همچنان سیلاب ناشی از بارندگی‌ مشکلات جدی برای مردم این منطقه ایجاد کرده است از بی‌توجهی دولت نسبت به وضعیت این منطقه انتقاد کرد.
آب تمام بخش‌های استان لرستان را گرفته است/چرا دولت صدای مردم این منطقه را نمی‌شنود؟ عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس، با بیان‌ اینکه به رغم فریادهای مکرر نمایندگان این استان برای رفع معضل آبگرفتگی استان لرستان اما همچنان سیلاب ناشی از بارندگی‌ مشکلات جدی برای مردم این منطقه ایجاد کرده است از بی‌توجهی دولت نسبت به وضعیت این منطقه انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201811106756647972.jpg آب,تمام,بخش‌های,استان,لرستان,را,گرفته,است/چرا,دولت,صدای,مردم,این,منطقه,را,نمی‌شنود؟ Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در بیان آخرین وضعیت آبگرفتگی در استان لرستان، گفت: میزان بارندگی در استان لرستان بسیار زیاد است و آسیب‌های ناشی از آن خساراتی را به این استان وارد کرده است، اما از منفعت آن در جهت رونق کشت‌های آبی این منطقه محروم مانده است.

 

آب گرفتگی استان لرستان

 

سیلاب‌های استان لرستان نه در شهر و نه در دشت مهار نشده است

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون میانگین کشت‌های آبی کشور حدود 47 درصد است، و این در حالی است که استان لرستان تنها 23 درصد کشت آبی دارد، اما این استان از نظر بارندگی و برخورداری از آب‌های سطحی و روان آب‌های در رتبه یک تا پنج کشور قرار دارد.

 

آب گرفتگی استان لرستان

 

وی با اشاره به مشکلات ایجاد شده ناشی از آبگرفتگی برای شهروندان در استان لرستان، تصریح کرد: سیلاب‌های کنونی نه در شهر و نه در دشت مهار نشده است، کما اینکه در گذشته در خرم آباد در پی بروز سیل تلفات جانی را حتی در خیابان اصلی شهر هم شاهد بودیم و در شرایط کنونی هم کوچه و خیابان‌ها مملو از آب بوده و مشکلات جدی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

 

آب گرفتگی استان لرستان

 

طبقات همکف واحدهای مسکن مهر پلدختر مملو از آب شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: وضعیت آّگرفتگی در پلدختر هم به گونه‌ای است که طبقات همکف واحدهای مسکن مهر این شهر مملو از آب شده است و دولتمردان مستقر در این منطقه نیز اعم از استاندار و مسئولان سایر سازمان‌های دولتی مربوطه قادر به انجام اقدامی اثرگذار در جهت مهار آب نیستند.

 

آب گرفتگی استان لرستان

 

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: قطعا بارها داد و بیدادهای ما را همگان شنیده‌اند به طوری که می‌توان گفت گوش فلک را کر کرده است، اما هنوز اقدام جدی در جهت رفع این مشکل از سوی مسئولان مربوطه انجام نشده است و حتی از وضعیت کنونی این منطقه بازدید هم نداشته‌اند، بنابراین باید دولتمردانی که در این منطقه مستقر هستند، فریاد مردم را به گوش دولت برسانند، ضمن اینکه قطعا با آغاز فعالیت صحن این موضوع را از طریق مجلس پیگیری خواهیم کرد، هرچند که در این مورد دولت باید اقدام کند./

 

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet