هدر موبایل
1397/09/06 09:20:06
سرویس فرهنگی
گودرزی:

عزمی در دولت برای ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان پیش از 15 آذرماه دیده نمی‌‎شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ارائه لایحه نظام رتبه بندی معلمان پس از ۱۵ آذرماه به دلیل تصویب لایحه بودجه اثری نخواهد داشت و اجرای آن به سال ۹۸ نمی‌رسد، گفت: در حال حاضر این لایحه هنوز در دولت به جمع بندی نرسیده است.
عزمی در دولت برای ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان پیش از 15 آذرماه دیده نمی‌‎شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ارائه لایحه نظام رتبه بندی معلمان پس از 15 آذرماه به دلیل تصویب لایحه بودجه اثری نخواهد داشت و اجرای آن به سال 98 نمی‌رسد، گفت: در حال حاضر این لایحه هنوز در دولت به جمع بندی نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107843763269.jpg عزمی,در,دولت,برای,ارائه,لایحه,رتبه‌بندی,معلمان,پیش,از,15,آذرماه,دیده,نمی‌‎شود Icana

عباس گودرزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح سئوالش از وزیر آموزش و پرورش و در دستور کار قرار گرفتن این طرح در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: سئوال از وزیر در خصوص علت اجرایی نشدن نظام رتبه بندی معلمان است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه ششم توسعه بر اجرایی شدن نظام رتبه بندی معلمان تأکید دارد، افزود: با وجود اینکه بیش از یکسال از زمان برنامه ششم توسعه می‌گذرد اما نظام رتبه بندی برای معلمان هنوز اجرایی نشده است.

دریافتی 2 میلیون و 500 هزار تومانی شایسته معلمان تراز اول نیست

گودرزی تصریح کرد: عادلانه نیست که معلم دانشجوی دکتری با دو مورد ثبت اختراع، ارائه مقالات متعدد و مقام آوردن در جشنواره الگوی تدریس، دریافتی کمتر از 2 میلیون و 500 هزار تومان داشته باشد؛ معلمان قشر زحمتکش و تربیت کنندگان مدیران آینده کشور نباید به این شکل مورد بی مهری قرار بگیرند و با اجرای نظام رتبه بندی معلمان وضعیت معیشت آنان نیز دستخوش تغییرات ملموسی خواهد شد.

لایحه نظام رتبه بندی پیش از لایحه بودجه به مجلس ارائه شود تا بار مالی آن در بودجه سال 98 دیده شود و اگر پس از بودجه به مجلس بیاید، سال آینده اجرایی نخواهد شد

این نماینده مردم در مجلس درباره آخرین وضعیت لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان، توضیح داد: این طرح در حال حاضر در کمیسیون اجتماعی دولت قرار دارد و باید هرچه سریع‌تر در دولت جمع بندی و به مجلس ارجاع شود.

وی با تأکید بر ارائه لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان پیش از وصول قانون بودجه سال 98، عنوان کرد: ضرورت دارد لایحه نظام رتبه بندی پیش از لایحه بودجه به مجلس ارائه شود تا بار مالی آن در بودجه سال 98 دیده شود و اگر پس از بودجه به مجلس بیاید، سال آینده اجرایی نخواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: با توجه به اینکه این طرح بار مالی دارد مجلس به دلیل مغایرت آن با اصل 75 قانون اساسی نمی‎تواند رأسا اقدام کند و باید منتظر ارائه لایحه از سوی دولت بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet