پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/09/06 09:28:02
سرویس اقتصادی
عملکرد دولت در ایمن‌سازی مدارس زیر ذره‌بین کمیسیون عمران؛

بدری: عدم تأمین یک ریال از اعتبار 3 میلیارد دلاری نوسازی مدارس/قرائت گزارش نهایی در صحن علنی مجلس

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: موضوع عملکرد دولت در تخصیص اعتبارات نوسازی مدارس بر اساس برنامه ششم توسعه در نشست امروز این کمیسیون بررسی می شود.
بدری: عدم تأمین یک ریال از اعتبار 3 میلیارد دلاری نوسازی مدارس/قرائت گزارش نهایی در صحن علنی مجلس سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: موضوع عملکرد دولت در تخصیص اعتبارات نوسازی مدارس بر اساس برنامه ششم توسعه در نشست امروز این کمیسیون بررسی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105753612437.jpg بدری:,عدم,تأمین,یک,ریال,از,اعتبار,3,میلیارد,دلاری,نوسازی,مدارس/قرائت,گزارش,نهایی,در,صحن,علنی,مجلس Icana

صدیف بدری در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از حضور عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس خبر داد و گفت: این نشست با حضور همتی، دادستان دیوان محاسبات، سازمان بازرسی، مسئولان وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه برگزار می شود.

مدرسه فرسوده

بررسی نحوه اجرای بند (ث) ماده 63 قانون برنامه ششم در کمیسیون عمران مجلس

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نشست با هدف بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس برای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس درباره نحوه اجرای بند (ث) ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه برگزار می شود.

تکلیف دولت برای اختصاص اعتبار سه‌ میلیارد دلار برای افزایش ایمنی و مقاوم‌سازی مدارس

بر اساس بند (ث) ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است به منظور افزایش ایمنی و مقاوم‌سازی مدارس و فضاهای پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش معادل ریالی مبلغ سه‌ میلیارد دلار در طول اجرای قانون برنامه از محل حساب ذخیره ارزی اختصاص دهد

وی گفت: بر اساس بند (ث) ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است به منظور افزایش ایمنی و مقاوم‌سازی مدارس و فضاهای پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش معادل ریالی مبلغ سه‌ میلیارد دلار در طول اجرای قانون برنامه از محل حساب ذخیره ارزی اختصاص دهد.

دولت یک ریال از اعتبارات نوسازی مدارس را اختصاص نداده است

بدری با اعلام اینکه متأسفانه تاکنون یک ریال از اعتبار در نظر گرفته شده برای افزایش ایمنی و مقاوم سازی مدارس را به سازمان نوسازی مدارس کشور اختصاص نداده است، تصریح کرد: تاکنون دو سال از اجرای قانون برنامه ششم گذشته است، اما دولت نسبت به اجرای تعهدات خود در این حوزه بی تفاوت بوده است.

50 درصد از فضای مدارس کشور نیازمند نوسازی و بازسازی است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی وضعیت فیزیکی و تجهیزات مدارس قابل قبول نیست و این مراکز با کمبودهای بسیاری در این رابطه رو به رو هستند و امروز بیش از 50 درصد از فضای مدارس کشور نیازمند نوسازی و بازسازی است.

گزارش نهایی کمیسیون عمران درباره عملکرد دولت در نوسازی و ایمن مدارس در صحن علنی قرائت می شود

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد:  با توجه به تقاضای نمایندگان مجلس برای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس، موضوع نحوه اجرای بند (ث) ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت گزارش نهایی برای قرائت به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet