پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/09/06 10:20:59
سرویس اقتصادی
مقصودی مطرح کرد:

نامه نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم/تروم 9 درصدی واقعی نیست

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس، گفت: : امروز جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مجددا نامه‌ای را برای رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر الزام افزایش قیمت خرید تضمینی گندم ارسال کردند.
نامه نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم/تروم 9 درصدی واقعی نیست نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس، گفت: : امروز جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مجددا نامه‌ای را برای رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر الزام افزایش قیمت خرید تضمینی گندم ارسال کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109837918228.jpg نامه,نمایندگان,به,رئیس,جمهور,در,خصوص,افزایش,قیمت,خرید,تضمینی,گندم/تروم,9,درصدی,واقعی,نیست Icana

حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از سوی شورای اقتصاد ، اظهار داشت: علی رغم افزایش هزینه‌های کشاورزی، نهاده‌ها و افزایش نرخ ارز متاسفانه نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت افزایش پیدا نکرده است.

تصمیم شورای اقتصاد آسیب بزرگی بر بخش کشاورزی وارد می‌کند

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی از وزیر جهاد کشاورزی تشکر می‌کنیم که به منظور افزایش نرخ خرید تضمینی گندم نامه‌ و درخواستی را به شورای اقتصاد ارسال کرده است، گفت: متاسفانه شورای اقتصاد و سازمانه برنامه و بودجه با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم موافقت نکرد که این موضوع آسیب بزرگی در راستای خودکفایی گندم است.

گندم

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم آسیب و زیان بزرگی را به کشاورزان گندم کار وارد می‌کند، ادامه داد: امروز جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مجددا نامه‌ای را برای رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر الزام افزایش قیمت خرید تضمینی گندم ارسال کردند.

شورای اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم تجدید نظر کنند

در قانون پیش بینی شده است که برابر با افزایش تورم سالانه باید نرخ خرید تضمینی گندم افزایش داشته باشد و شورای اقتصاد باید در این زمینه دستورات لازم را صادر کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید شورای اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه در تصمیم اتخاذ شده خود در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم تجدید نظر کنند تا بتوانیم از مشکلاتی برای کشاورزان و خودکفایی گندم ایجاد می‌شود جلوگیری کنیم.

تعیین قیمت خرید تضمینی گندم نیاز به قانون جدید ندارد

مقصودی با بیان اینکه دولت باید با مجلس شورای اسلامی هماهنگ باشد و همراهی کند، تصریح کرد: تعیین قیمت خرید تضمینی گندم نیاز به قانون جدید ندارد، در قانون پیش بینی شده است که برابر با افزایش تورم سالانه باید نرخ خرید تضمینی گندم افزایش داشته باشد و شورای اقتصاد باید در این زمینه دستورات لازم را صادر کند.

سال‌ها برای رسیدن به خودکفایی تلاش شده است

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه نرخ تورم حدودی 9 دصد واقعی نیست و میزان واقعی آن بیش از این میزان است، خاطرنشان کرد: باید به داد کشاورز، عشایر و خودکفایی در زمینه گندم که سالیان سال برای رسیدن به آن تلاش کرده‌ایم برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet