پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/06/30 10:48:00
سرویس سیاسی
شفافیت و همدلی، نیاز امروز کشور -1

نقوی: ‌نظارت مجلس به شفافیت اطلاع‌رسانی کمک می‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی می‌تواند با ملزم کردن دولت به ارائه عملکرد به شفافیت در اطلاع رسانی کمک کند.

"سیدحسین نقوی حسینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: متاسفانه بعد از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری، جریانات و گروه‌هایی در داخل کشور با پشتیبانی کشورهای غربی و دشمنان سی ساله نظام، دست به آشوبگری و ایجاد بحران کردند که منجر به ایجاد فضای نامناسب در محافل سیاسی کشور شد.

وی افزود: اظهار نظرها پیرامون اشخاص و جریانات سیاسی و دامن زدن به شایعات گوناگون امنیت شخصیت اجتماعی این افراد را مورد تهدید قرار داد و متاسفانه بعضی رسانه‌ها نیز در این جهت حرکت کردند، لذا لازم بود در جایی این اخطار داده می‌شد تا جریانات و شخصیت‌های سیاسی و همین‌ طور رسانه‌ها با دقت و هوشیاری و توجه کافی به انتشار اخبار و اظهار نظرها به پردازند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از انتشار تهمت‌های اثبات نشده توسط برخی افراد سیاسی، گفت: متاسفانه شاهد مطرح شدن اتهاماتی بودیم که هیچ سندی برای اثبات آن وجود ندارد و از این زاویه هم در داخل کشور و هم در صحنه‌های بین‌المللی لطمه خوردیم بنابراین مقام معظم رهبری این هشدار را دادند که هیچ کس حق ندارد مباحثی که اثبات نشده را در جامعه منتشر کند و به حیثیت نظام و شخصیت افراد لطمه وارد کند.

نقوی تصریح کرد: امیدواریم همه جریان‌های سیاسی بیانات رهبر انقلاب را فصل الخطاب خود قرار دهند تا دیگر شاهد تخریب شخصیت افراد و انتشار شایعه‌ها نباشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص تاکید مقام معظم رهبری به ارائه کارنامه از سوی مسئولین به مردم اظهار داشت: ایشان در این بخش از بیانات خود، مدیران و خدمت گذاران مردم را ملزم کردند که آنچه در عالم واقع انجام می‌شود را به اطلاع مردم برسانند و ازسوی دیگر در بیان خدمات صورت گرفته غلو نکنند چون موجب یاس و ناامیدی مردم می‌شود.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی می‌تواند در حوزه وظیفه نظارتی خود، دولت را ملزم کند که عملکرد خود را به اطلاع مردم برسانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet