شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/09/07 13:57:00
سرویس سیاسی
همتی:

آمریکا اعتماد عمومی مردم منطقه را نشانه گرفته است/نیروهای مردمی پشتوانه دفاعی کشورها هستند

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه آمریکا می خواهد اعتماد عمومی مردم منطقه را از بین ببرد،گفت:با انحلال نیروهای مردمی مانند حشدالشعبی ،کشورها به تدریج  از داخل تهی می شوندو آمریکا به راحتی می‌تواند بر آنها مسلط شود.
آمریکا اعتماد عمومی مردم منطقه را نشانه گرفته است/نیروهای مردمی پشتوانه دفاعی کشورها هستند عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه آمریکا می خواهد اعتماد عمومی مردم منطقه را از بین ببرد،گفت:با انحلال نیروهای مردمی مانند حشدالشعبی ،کشورها به تدریج  از داخل تهی می شوندو آمریکا به راحتی می‌تواند بر آنها مسلط شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102158783109.jpg آمریکا,اعتماد,عمومی,مردم,منطقه,را,نشانه,گرفته,است/نیروهای,مردمی,پشتوانه,دفاعی,کشورها,هستند Icana

احمد همتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به تلاش آمریکا برای منحل کردن حشدالشعبی در عراق،گفت:آمریکا به فرمایش حضرت امام(ره) شیطان بزرگ است و می خواهد همه دنیا را زیر سلطه خودش بگیرد. 

وی افزود:سیاست‌هایی که آمریکا دارد این است که آرام آرام کشورهای دنیا را زیرسلطه خودش بکشانند،بنابراین در منطقه هم دارد از این سیاست ها استفاده می کند و گام به گام به سمتی می‌رود که کشورهای منطقه و حتی کشورهای دنیا را زیرسلطه خودش در بیاورد.

بیشتر بخوانید:

 

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه آمریکا گاهی برای اجرای طرح های خودش ده‌ها سال برنامه‌ریزی می‌کند،ادامه داد: آمریکا ابتدا می آید از راه مذاکره و از راه بده بستان ،تعامل و معامله وارد می شود و آرام آرام به سمتی می رود که کشورها آن ابزارهای دفاعی خودشان را از دست بدهند، حالا ممکن است ابزارهای دفاعی؛نظامی باشد یا یک پشتوانه مردمی مثل حشدالشعبی، ممکن است قدرت و یا قوه اقتصادی باشد، این ها را به انحای مختلف از چنگ مردم در می‌آورد؛بعد می آید اهداف اصلی خود که همانا تصرف کامل کشورهاست را اعمال می‌کند.

نماینده مردم سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بنابراین چه حشد الشعبی عراق چه هر نیرویی مردمی که در ایران ،سوریه ،لبنان ،یمن افغانستان و کشورهای دیگر در منطقه ،پشتوانه دفاعی آن کشورها هستند و اگر کشورها این نیروها را از دست بدهند یک ضربه مهلکی را در بعد دفاعی خواهند خورد.

هیچ کشوری زیر بار انحلال نیروهای دفاعی خود نمی رود

همتی با بیان اینکه فکر نمی کنم هیچ کشوری زیر بار انحلال نیروهای دفاعی کشور برود، اظهار کرد:رهبران این کشورها به اندازه کافی عاقل هستند و به این مسائل توجه می‌کنند و قطعاً با این کار آمریکا هدف دیگری دارد که اعتماد عمومی مردم را هم در کشورها از بین ببرد.

همگرایی در منطقه به نفع همه کشورها است

وی با بیان اینکه تاکید آمریکا بر تضعیف قدرت های منطقه است،مطرح کرد:آمریکا می خواهد اعتماد عمومی مردم را از بین ببرد و همین که باعث می‌شود که این نیروها به لحاظ اینکه نیروهای مردمی هستند و می توانند در جامعه نقش های دیگری هم داشته باشند مانند نقش مدیریتی ،نقش اقتصادی ،نقش سیاسی اجتماعی و آن نقش ها را هم از آنها می گیرد؛ بنابراین کشورها هم به تدریج  از داخل تهی شوند و وقتی تهی شدند،براحتی می‌تواند بر آنها مسلط شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درحال حاضر  یک همگرایی خوبی در کشورهای منطقه وجود دارد،تصریح کرد: همگرایی می‌تواند به نفع همه کشورها باشد،اگر هر عاملی باعث شود که این همگرایی از بین برود،قطعاً تک تک این کشورها ضعیف خواهند شد و راه تسلط آمریکا بر آن ها فراهم خواهد شد و همه منطقه‌ آسیب خواهند دید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet