هدر موبایل
1397/09/07 15:18:00
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

رشته جدایی بریتانا از اتحادیه اروپا سر درازی دارد/ دولت ترزا می در شرف سقوط است

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است؛جداشدن از اتحادیه اروپا قبری بوده که انگلستان برای خودش کنده است و در این قبر دفن خواهد شد.
رشته جدایی بریتانا از اتحادیه اروپا سر درازی دارد/ دولت ترزا می در شرف سقوط است عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است؛جداشدن از اتحادیه اروپا قبری بوده که انگلستان برای خودش کنده است و در این قبر دفن خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107794791476.jpg رشته,جدایی,بریتانا,از,اتحادیه,اروپا,سر,درازی,دارد/,دولت,ترزا,می,در,شرف,سقوط,است Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به تصویب پیش نویس (برگزیت) خروج انگلیس از اتحادیه اروپاگفت: انگلیس همیشه در طول تاریخ می‌خواسته خودش را برتر و بالاتر از دیگر کشورها بداند؛حتی زمانی که در اتحادیه اروپا هم بین ۲۷ کشور اتحادیه اروپا عضو بود خودش را برتر از ۲۶ کشور می‌دید.

وی افزود:قطعاً هم همه  مطمئن بودند که با افزایش تعداد متحدین و تعداد کشورهایی که به اتحادیه اروپا خواهند پیوست،انگلیس تحمل این را ندارد که با آنها یک رای رو یک روش را داشته باشد.

بیشتربخوانید:

 

جداشدن از اتحادیه اروپا قبری که انگلیس برای خودش کنده است

عضوکمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جداشدن از اتحادیه اروپا قبری بوده که انگلیس برای خودش کنده است و دارد در این قبر دفن می شود،مطرح کرد: مشکلاتی که الان برای انگلیس پیش آمده به خصوص در جایی که واقعا جدا شدن از اتحادیه اروپا ،مسائل مرزی،نظامی و امنیتی برای آنها دارد؛مثلا اختلاف ملکی که بر سر جزایر فالکلند با آرژانتین دارد و مشکلاتی که بر سر جبل الطارق خودمختار با اسپانیا وجود دارد؛آنها چون یکپارچه بودند می گفتند ما یک کشور و مشترک المنافع هستیم و دیگر مستعمره انگلیس نیست.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس با بیان اینکه با موضوع جداشدن از اتحادیه اروپا مشکلات مرزی دارد بروز می‌کند و انگلیس را در گردابی انداخته است،تاکید کرد:من اطمینان دارم موضوع برگزیت برای مردم انگلیس مشکلاتی را  ایجاد خواهد کرد.

این نماینده مردم در دوره دهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت ترزا می تقریباً در شرف سقوط است ،مطرح کرد:ترزا می همین طور با عجز،التماس و تمنا تا الان مانده است و اگر دولت‌های غیر از وی بود؛ مانند دولت جان میجر و یا جیمز کالاهان، این دولت قطعا سقوط کرده بودند و این خانم با التماس دولت را نگه داشته است.

یوسفیان ملا با بیان اینکه به هرحال هزینه ای که انگلیس برای جدا شدن از اتحادیه اروپا خواهد داد،هزینه بسیار سنگین و زیاد خواهد بود،تاکید کرد: الان هم اتحادیه اروپا با این مصوبه جدید موافقت کرده است و رشته این جدایی واقعا سردرازی دارد و چندین بُعد از ابعاد جهانی را شامل می شود.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به احتمال انجام رفراندوم در انگلستان و ماندن در اتحادیه اروپا ،تصریح کرد:انگلیس می خواهد بیاید با اتحادیه اروپا وارد رقابت شود،کما اینکه شروع به خرید و فروش سلاح به کشورهای عربی کرده است،حتی درفکر این هستند که رفراندوم کرده و در اتحادیه  بمانند،این موضوع دارد قوت می‌گیرد.

به گزارش خانه ملت؛در نشست امروز سران اتحادیه اروپا و انگلیس پیش‌نویس «برگزیت» به تصویب رسید.شمار عمده‌ای از نمایندگان مجلس بریتانیا پیش از این مخالفت خود را با طرح برکسیت پذیرفته‌ شده توسط ترزا می ابراز کرده بودند.همچنین رئیس کمیسیون اروپا،در پاسخ به خبرنگاران با «تراژدی» خواندن خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برای هر دو طرف،گفت که اطمینان دارد مجلس بریتانیا بسته پیشنهادی برای برکسیت را تایید خواهد کرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet