هدر موبایل
1388/06/30 14:28:00
سرویس سیاسی
شفافیت و همدلی، نیاز امروز کشور -2

نجابت: فضای بدگمانی در رقابت‌های غیر سالم رشد می‌کند

**حسین نجابت" گفت: ابزارهای دیداری، شنیداری هنگامی که با برخی عناصر بین‌المللی هماهنگ می‌شود شدت بدگمانی را در جامعه افزایش می‌دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که در فضای رقابت‌های غیر سالم شایعه‌ اصلی‌ترین فعالیت این گونه تحرکات اجتماعی است، گفت: فضای بدگمانی در رقابت‌های غیر سالم رشد می‌کند.

وی افزود:  زمانی که ما سیاست‌مدارانی داریم که به هر قیمتی به دنبال کسب قدرت هستند آن وقت همه مسائل برای آنها مباح می‌شود.

نجابت شایعه را از جمله مسائل مطرح در رقابت‌های غیر سالم دانست و گفت: در چنین فضایی، شایعه و افترا و تهمت اصلی‌ترین فعالیت‌های تحرکات اجتماعی و اطلاع رسانی می‌باشد.

وی ادامه داد: زمانی که این فضا حاکم باشد همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، فضا کاملاً غبار آلود می‌شود و دیگر هیچ فردی نمی‌تواند هیچ اندیشه‌ای را در جامعه هدایت و به پیش ببرد.

عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس تصریح کرد: معتقدم که وقتی که برخی از سردمداران سیاسی قدرتی را به هر وسیله‌ ممکن می‌خواهند به دست آورند و به اصول و خط قرمزهایی که سال‌ها ما را حفظ کرده است پایبند نیستند، فضا آلوده به سوء ظن و بدگمانی می‌شود.

نجابت با اشاره به ابزارهای فضای بدگمانی در جامعه گفت: ابزارهای این نوع فضاها هم مهیا است، ابزارهای دیداری، شنیداری، برخی سایت‌ها و وبلاگ‌ها و زمانی که با بعضی از عناصر و ساختارهای بین‌المللی هماهنگ می‌شود، آن وقت شدت آن افزایش می‌یابد و در این فضا، هیچ اصلی به هیچ میزان ومعیار اخلاقی حاکم نمی‌باشد.

نماینده مردم تهران در پاسخ به این پرسش که چگونه می‌توان فضای سوء ظن و بدگمانی را از جامعه دور کرد گفت: باید اول خودمان را مطلق نپنداریم بدین معنا که فکر نکنیم که بر حق هستیم ثانیاً باید بپذیریم که یک فردی باید جامعه را مدیریت نماید و آن در جامعه اسلامی ولی‌فقیه است که حرف آخر را می‌‍زند و فصل الخطاب است و مضافاً این که سعی نکنیم که قدرت را به هر قیمتی به دست بیاوریم و با رعایت این موارد خود به خود فضا آرام می‌شود و مامی‌توانیم با یکدیگر تعامل مثبتی داشته باشیم.

وی افزود: تعاملات مثبت قلب‌ها را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند به گونه‌ای می‌شود که افراد حرف یکدیگر را بهتر می‌فهمند تعامل می‌کنند و به تدریج آن سوء ظن از بین می‌رود.

عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: معتقدم باید این مسئله مهم را در نظر داشته باشیم که دشمنان ما در هیچ شرایطی منافع ما را نمی‌خواهند و همان طور که امام خمینی (ره) فرمودند که اگر دیدیم که حرف ما به حرف رسانه‌های خارجی BBC،CNN ویا صدای آمریکا کاملاً  منطبق بر هم است و یا دارند از ما تعریف می‌کنند در رفتار خودمان تجدید نظر کنیم.

وی تاکید کرد: ما در طول انقلاب این معیارها را بدست آورده‌ایم ، این معیارهایی است که می‌تواند موضع‌گیری‌های ما را به صورت روشنی بهبود ببخشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet