خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/09/07 16:04:56
سرویس اجتماعی
بادامچی:

راه رسیدن صنوف به اهدافشان، ایجاد تشکل‎های صنفی است/ دولت‌ها از قدرت گرفتن تشکل‌ها خوشحال نمی‌شوند

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس ایجاد تشکل‌های صنفی را یک ضرورت برای صنوف مختلف خواند و گفت: البته طبیعی است که دولت‌ها از قدرت گرفتن تشکل‌ها خوشحال نشوند.
راه رسیدن صنوف به اهدافشان، ایجاد تشکل‎های صنفی است/ دولت‌ها از قدرت گرفتن تشکل‌ها خوشحال نمی‌شوند نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس ایجاد تشکل‌های صنفی را یک ضرورت برای صنوف مختلف خواند و گفت: البته طبیعی است که دولت‌ها از قدرت گرفتن تشکل‌ها خوشحال نشوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803109767661281.jpg راه,رسیدن,صنوف,به,اهدافشان،,ایجاد,تشکل‎های,صنفی,است/,دولت‌ها,از,قدرت,گرفتن,تشکل‌ها,خوشحال,نمی‌شوند Icana

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت درباره گزارش کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی درباره آسیب‌شناسی وضعیت شاغلان و بیمه نبودن 53 درصد شاغلان عنوان کرد: یکی از ضعف‌های موجود در کشور نبود تشکل‌های فعال در اصناف مختلف است، چنانچه این تشکل‌ها فعال باشند می‌توان حقوق صنف را پیگیری و مسائلی مانند بیمه نبودن کارگران و شاغلان را تا رسیدن به نتیجه نهایی دنبال کرد.

تشکل‌ها در کشورهای پیشرفته صاحب کرسی تصمیم‌سازی هستند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبود صنف موجب ایجاد ضایعه و پایمال شدن حقوق فعالان صنوف می‎شود، اظهار کرد: تشکل‌ها در همه جای دنیا دارای قدرت تصمیم‌گیری و صاحب کرسی در جلسات رسمی هستند و اجازه پایمال شدن حقوق کارگر و کارمند را نمی‎دهند ولی نبود این تشکل‌ها موجب از بین رفتن حقوق کارگران از جمله بیمه نبودن آن‌ها می‌شود.

وی وجود تشکل‌ها را پایه دموکراسی در دنیا برشمرد و اضافه کرد: چنانچه تشکلی تقویت شود، صنف و جامعه تقویت خواهند شد و در حال حاضر نیز زمینه‌های قانونی برای فعال شدن تشکل‌های صنوف فراهم است ولی اقدام جدی برای ایجاد تشکل‌ها شاهد نیستیم.

البته طبیعی است دولت‌ها در برابر شکل‌گیری تشکل‌ها موضع داشته باشند و پایه‌ریزی و شکل‌گیری تشکل‌ها در جوامع هرگز خوشحال نخواهند شد

عضو فراکسیون امید مجلس یادآور شد: البته طبیعی است دولت‌ها در برابر شکل گیری تشکیل‌ها موضع داشته باشند و پایه ریزی و شکل گیری تشکل‌ها در جوامع هرگز خوشحال نخواهند شد.

بادام‌چی با بیان اینکه در شرایط خلأ وجود انجمن‌ها و تشکل‌ها، دولت رأسا در هز زمینه‌ای تصمیم‌‎گیری می‌‎کند و نیازی به پاسخگویی به تشکل‌ها نیست، افزود: در کشورهای پیشرفته، تشکل‌‎های صنفی علاوه بر پیگیری‌‎های حقوق خود، در تصمیم‎گیری‌ها دخیل بوده و همواره و در تصمیم‌گیری‌ها مؤثر است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی رقم 53 درصد شاغل فاقد بیمه را دردآور توصیف و در عین حال تصریح کرد: این آمار خود محل بحث است و باید در خصوص صحت و سقم این آمار نیز راستی آزمایی کرد و در عین حال ایجاد تشکل‌ها برای کشور منافع بسیار دیگری نیز خواهد  داشت که در دراز مدت خود را نشان می‎دهد و یکی از اصلی‎ترین محورهای آن نیز آموختن و پیاده سازی دموکراسی در صنوف است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet