هدر موبایل
1388/06/30 16:02:00
سرویس سیاسی
زاکانی با اشاره به بیانات رهبری

بزرگترین تهدید برای جامعه سوظن و بدگمانی است

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: سوظن و بدگمانی در جامعه موجب عدم امنیت، ثبات و بهره‌گیری از امکانات کشور می‌شود.

علیرضا زاکانی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در نماز عید فطر در خصوص چگونگی ایجاد فضای سوظن و بدگمانی در جامعه اظهار داشت: این بیانات مبتنی بر دستورات دینی و مشتمل بر پرهیز از طرحی که متاسفانه در جامعه رایج شده است.

وی افزود: سوظن، بدگمانی و دشمن انگاری در جامعه اسباب عدم امنیت و ثبات را فراهم می‌کند و عدم بهره‌گیری از امکانات کشور را بدنبال دارد.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: مقام معظم رهبری در روز عید فطر توجه همگان را به این موضوع مهم جلب کردند تا در سایه همیاری و تعادل همه مجموعه‌ها و احزاب، امکان آن جهشی را که بعنوان یک توقع برای دهه چهارم انقلاب اسلامی مطرح کردند فراهم آید.

وی افزود: مقام معظم رهبری همگان را به پرهیز از سوظن و بدگمانی نسبت به دیگران که بعنوان یک عامل بازدارنده جدی برای رسیدن به افق‌های مطلوب در جامعه و ایجاد یک جهش در جامعه می‌شود، دعوت کردند.

زاکانی در خصوص تهدیدهای متاثر از سوظن و بدگمانی در جامعه نیز اظهار داشت: بزرگترین ضربه‌ای که می‌تواند به جامعه وارد کند آسیب زدن به وحدت و انسجام جامعه است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر امکان بهره گیری از ظرفیت‌های کشور را برای پیشرفت و تعالی در جامعه بعنوان یک مانع جدی از بین می‌برد؛ بنابراین هم به عامل وحدت که یکی از عوامل زیربنایی جدی انقلاب اسلامی است آسیب می‌زند و هم مانع از دست یابی به ظرفیت‌های بالاتری برای ساختن کشور می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت ارائه عملکرد از سوی مسئولان به مردم گفت: متاسفانه در کشور با خلاء اطلاع رسانی درست مواجه هستیم بنابراین از این منظر مقام معظم رهبری دو سال پیش در دیدار با دولت درخواست کردند که آنچه انجام می‌دهید و یا آنچه که بعنوان یافته‌ها و داشته‌های کاری خود را دارید را به سمع و نظر مردم برسانید.

وی اظهار داشت: شفافیت امکانی را فراهم می‌کند که آحاد جامعه از اتفاقاتی که در کشور رخ می‌دهد و یا شرایطی که امروز و فردا در جامعه در حال رقم خوردن است مطلع شوند.

نماینده تهران ادامه داد: از این منظر هم اشراف مردم نسبت به شرایط و اتفاقات کشور را بهتر فراهم خواهد کرد و هم مقدمه‌ای خواهد شد که با نظارت عمومی بر عملکردها و رفتارها زمینه مشارکت بالاتری را برای عموم مردم بویژه نخبگان در ساختن ایران اسلامی را مهیا می‌نماید.

وی با اشاره به جایگاه نظارتی مجلس و نقش ویژه و ممتاز آن در این زمینه اظهار داشت: مجلس با دقت نظر بالایی که در حوزه نظارتی دارد و همچنین اختیاراتی که قانون اساسی به این قوه می‌دهد می‌تواند شفافیت را در کشور بیشتر کند و هم شرایطی فراهم کند که مردم با اطمینان با ابعاد مختلف اتفاقات کشور آشنا شوند.

زاکانی گفت: در بعد قانونگذاری نیز مجلس می‌تواند خلاء‌ها و کاستی‌های کشور را بهتر شناخته و نسبت به رفع آن اقدام نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet