هدر موبایل
1388/06/30 16:35:00
سرویس سیاسی
عباسپور با انتقاد از عملکرد صدا و سیما

رسانه ملی وارد حیطه قوه قضاییه شده است

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: از رسانه‌ ملی برای بیان سوء ظن‌ها و بدگمانی‌ها نباید استفاده شود بلکه باید از طریق قوه قضائیه مورد پی‌گیری قرار گیرد.

علی عباسپور در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در نماز عید فطر در خصوص چگونگی ایجاد فضای سوء ظن و بدگمانی در جامعه گفت: متاسفانه در مناظره انتخابات ریاست جمهوری و جریانات بعد از آن شاهد بودیم که در رسانه‌ ملی در مورد افرادی صحبت شد که حق دفاع ازخود را نداشتند.

وی افزود: بسیاری از مردم در آن موقعیت و شرایط تصور می کردند مطالبی که از رسانه ملی پخش می شود قاطع و مستدل است، در حالی که اینگونه نبود.

عباسپور ادامه داد: اگر این اتهامات و قاطعیت مدارک وجود داشته باشد قوه قضائیه در کشور وجود دارد که این مسائل را دنبال کند بنابراین احتیاجی نیست که از رسانه‌ ملی در این جهت استفاده شود.

وی تصریح کرد: نامزدهای انتخاباتی می‌توانستند این اتهامات و مطالب را به قوه قضائیه بدهند و این قوه نیز می‌توانست پی‌گیری‌های قانونی را انجام داده و با آنها برخورد کند. وقتی این مسیر طی نشود طبیعی است که مسئله سوء ظن و اتهام مطرح می‌شود و چون به این اتهامات پاسخ داده نمی‌شود همه اقشار جامعه زیر سئوال می‌روند.

نماینده تهران گفت: اثرات این اتهامات اثبات نشده فراتر از بدبینی به یک فرد خاص است و افکار عمومی این اتهامات را مربوط به کل نظام می دانند.

وی با بیان این که در این صورت نظام به سمتی حرکت خواهد کرد که بی‌اعتمادی بر آن حاکم خواهد شد، تصریح کرد: براساس تاکیدات قرآن، نباید این گونه اخبار و اتهامات را بدین صورت پذیرفت و باید بر روی مطالب دقت شود.

عباسپور ادامه داد: همچنین چون کشوری اسلامی هستیم و دستورات اسلامی را مد نظر قرار می‌دهیم، نباید مطلبی را تا هنگامی که به یقین نرسیده ایم  عنوان کنیم؛ اگر هم اظمینان حاصل شد، آن هم در یک کشور و نظامی که هفتاد میلیون نفر جمعیت دارد و سیستم تعریف شده اجرایی و قضایی و قانون‌گذاری دارد باید اقدامات لازم را از مسیر و مجرای قانونی انجام دهیم .

وی اظهار داشت: در مورد اتهاماتی که زده می‌شود و یا خلافی که صورت می‌گیرد، قوه قضائیه است که باید تصمیم نهایی را بگیرد و حکم صادر کند و آنچه که این قوه می‌گوید وح کم می‌دهد برای همه حجت خواهد بود.

نماینده تهران با بیان این که مهمترین سرمایه انقلاب اعتماد مردم به مسئولین و حضور آنها در صحنه بوده است، خاطر نشان کرد: وقتی بدگمانی‌ها ایجاد می‌شود طبیعی است که اعتماد مردم به مسئولین و حضور آنها در صحنه اثر می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه در حقیقت سرمایه اصلی نظام که تا حال توانسته است جلوی هر توطئه‌ای، بایستد، تصریح کرد: بنابراین فضای سوء ظن به موارد ذکر شده لطمه ‌می‌زند  و اگر این بیماری که در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و به حق هم مقام معظم رهبری اشاره کردند سریع درمان نشود می‌تواند به بیماری حاد در جامعه منجر شود که نتیجه‌اش همان بی‌اعتمادی مردم خواهد شد و این لطمه‌ زیادی را به کشور می‌تواند وارد کند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید کرد: حتی این بی‌اعتمادی می‌تواند در وضع اقتصادی کشور، سرمایه‌گذاری و هرگونه حرکت مثبت در کشور سایه بیفکند و پیشرفت کشور را مورد تهدید قرار دهد.

وی باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت ارائه عملکرد از سوی مسئولان به مردم نیز اظهار داشت:  طبیعی است اگر این گزارش‌ها و اظهار نظرها مبتنی بر قطعیت نباشد همان فضای اتهام و سوء ظن برای جامعه به وجود می‌آید که مطلوب نبوده و مضر خواهد بود.

وی افزود: مجلس هم در این خصوص باید قویاً به بعد نظارتی خود بپردازد و برعملکرد‌های دستگاه‌های دیگر دقت نماید و از بازوهای نظارتی خود چون دیوان محاسبات استفاده کند اما آن چیزی که به جامعه و مردم ارائه می‌شود باید با قاطعیت و همراه با اسناد و مدارک باشد که نهایتاً حالت سوء ظن و اتهام به خود نگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet