ایام محرم 1398
1397/11/28 11:55:14
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو تاکید کرد:

فروش نفت و امکان دریافت عواید فروش خط قرمز ایران در اینستکس است

عضو فراکسیون امید مجلس تاکید دارد که تدوین سازوکار کانال مالی ایران و اروپا بدون درنظر گرفتن موضوع فروش نفت و دریافت بدون مشکل عواید فروش آن بی معنی است.
فروش نفت و امکان دریافت عواید فروش خط قرمز ایران در اینستکس است عضو فراکسیون امید مجلس تاکید دارد که تدوین سازوکار کانال مالی ایران و اروپا بدون درنظر گرفتن موضوع فروش نفت و دریافت بدون مشکل عواید فروش آن بی معنی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102695430409.jpg فروش,نفت,و,امکان,دریافت,عواید,فروش,خط,قرمز,ایران,در,اینستکس,است Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تلاش های اروپا برای نهایی شدن و راه اندازی کانال مالی با ایران INSTEX گفت : ایران در خصوص فرصت دادن به اروپا برای راه اندازی کانال مالی با ایران به قدر کافی حسن نیت خود را نشان داده و انتظار کشیده است و اروپا باید با سرعت بیشتری کارهای مربوط به اینستکس را نهایی کند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: با رایزنی های مجموعه وزارت خارجه در نهایت این کانال در گام های نزدیک به آغاز فعالیت قرار گرفته است اما باید در نظر داشت که در اینستکس یا هر سازوکار مالی دیگری که اروپا بخواهد به عنوان کانال ارتباطی با ایران قرار دهد ، موضوع فروش نفت ایران و دریافت عواید آن خط قرمز برای این محسوب می شود.

وی ادامه داد: این حرف به این معنی است که به هیچ وجه موضوع فروش نفت ایران نباید مبهم باقی بماند یا به اما و اگر مشروط شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تاکید کرد: آقای صالحی در گفت وگویی که با رویترز داشتند به نکات مهم و قابل توجهی در این خصوص اشاره کردند به خصوص تاکیدی که بر موضوع هزینه و فایده ایران برای ادامه برجام با توجه به خروج بی منطق آمریکا از برجام ، کردند.

ترامپ اگر می توانست صادرات نفت ایران را صفر می کرد

میرزایی نکو با تاکید بر اهمیت موضوع فروش نفت در هر سازوکاری بین ایران و اروپا خاطرنشان کرد:ترامپ اگر می توانست صادرات نفت ایران را صفر می کرد،اما بیش از این نتوانسته و نمی تواند که بر ایران فشار وارد کند.

وی تاکید کرد: از این حیث این مولفه برای ایران مهم است و اروپا نیز باید با تدوین سازوکار مناسب برای فروش نفت ایران حیثیت خود را با نمایش استقلال عملی از آمریکا احیاء کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد:ترامپ در این قضیه دست بسته بوده  و هست ما هم سابقه دور زدن تحریم ها  و هم سابقه ایستادگی در برابر تحریم ها را داریم و هم سابقه مبارزاتی داریم و هم سوابق اقتصادی داریم منتها باید یک مشت کامل باشد تا صدای آن به خوبی شنیده شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet