هدر موبایل
1397/09/10 15:07:37
سرویس اقتصادی
کبیری:

کاهش قیمت دلار ادامه دارد/تعامل سازنده مجلس و دولت برای ساماندهی بازار ارز

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تداوم فروش نفت ایران در کاهش قیمت دلار گفت:قیمت واقعی دلار کمتر از ۹ هزار تومان است.
کاهش قیمت دلار ادامه دارد/تعامل سازنده مجلس و دولت برای ساماندهی بازار ارز عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تداوم فروش نفت ایران در کاهش قیمت دلار گفت:قیمت واقعی دلار کمتر از 9 هزار تومان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105896884177.jpg کاهش,قیمت,دلار,,ادامه,دارد/تعامل,سازنده,مجلس,و,دولت,برای,ساماندهی,بازار,ارز Icana

سید تقی کبیری در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره درباره روند کاهش قیمت دلار  گفت:افزایش قیمت دلار در  بازار ارز  در ماه های گذشته بدون توجه به مولفه های اقتصادی صورت گرفت و در همان زمان سقوط آزاد قیمت دلار می شد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بعد از 13 آبان ماه که دور جدید تحریم های آمریکا آغاز شد،بسیاری از کسانی که نگران افزایش بیشتر نرخ ها در  بازار ارز  بودند متوجه شدند بخش قابل توجهی از التهابات ناشی از فضای روانی بوده است چرا که براساس منطق اقتصادی نرخ دلار بسیار پایین تر از نرخ های بازار است.

بررسی نقش تداوم فروش نفت ایران در کاهش قیمت دلار   

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم موفقیت امریکا در به صفر رسیدن فروش نفت جمهوری اسلامی ایران،افزود:قیمت نفت نسبت به آنچه در بودجه پیش بینی شده بوده بالاتر رفته که بیانگر کسب درآمد ارزی بیشتر است.

ارز مسافرتی دلار پاسپورت

کبیری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزود:اینکه قیمت دلار در هفته گذشته به کانال 11هزار تومان رسید تنها از این جهت که روند کاهشی را طی کرده مناسب است چرا که نرخ 11هزار تومانی نیز برای دلار، قیمت کاذب بوده چرا قیمت واقعی دلار کمتر از 9 هزار تومان است.  

تعامل سازنده کمیسیون اقتصادی مجلس با تیم جدید اقتصادی دولت برای ساماندهی بازار ارز

وی گفت:تعامل کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تیم جدید اقتصادی دولت نسبت به گذشته بیشتر شده و در این راستا بانک مرکزی حداقل بخشی از پیشنهادات کارشناسی کمیسیون اقتصادی مجلس را در سیاست های ارزی لحاظ کرده است.

پیگیری کمیسیون اقتصادی برای کاهش قیمت کاذب کالاها

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:با توجه به کاهش قیمت دلار پیگیری های کمیسیون اقتصادی برای کاهش قیمت کالاهای که به بهانه افزایش نرخ دلار بالا رفته بود، انجام می شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet