شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/09/16 11:06:00
سرویس اقتصادی
حسینی:

کم کاری دولت در بازپرداخت بدهی به صندوق توسعه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که دولت برای بازپرداخت بدهی صندوق توسعه ملی ردیف هایی در بودجه ندیده است.
کم کاری دولت در بازپرداخت بدهی به صندوق توسعه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که دولت برای بازپرداخت بدهی صندوق توسعه ملی ردیف هایی در بودجه ندیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106779302850.jpg کم,کاری,دولت,در,بازپرداخت,بدهی,به,صندوق,توسعه Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بدهی های دولت به صندوق توسعه ملی اظهار داشت: با اذن مقام معظم رهبری و براساس برخی قوانین عمومی منابعی از صندوق توسعه در اختیار دولت قرار گرفته است، دولت نیز قبول کرده است که طی اقساطی در سنوات آتی بازپرداخت داشته باشد.

هزار و 104 میلیون دلار بدهی دولت احمدی نژاد به صندوق توسعه ملی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به یک نمونه از بدهی های دولت به صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: دولت در سال 90  در بحث پرداخت عیدانه از صندوق توسعه ملی برداشت کرد تا در آن سال به هر نفر 80 هزار تومان عیدانه پرداخت کند، قرار بود ظرف سه سال این برداشت به صندوق بازپرداخت شود.

دولت در بودجه سال 98 ردیفی برای باز پرداخت بدهی هایش از صندوق توسعه ملی در نظر نگرفته و به نظر می رسد بازپرداخت را به نوعی به سال های آینده موکول کرده است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: تصور می کنم در حال حاضر از آن عدد هزار و 104میلیون دلار هنوز باقی است به عنوان بدهی دولت به صندوق توسعه ملی ثبت شده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: در دوران دولت روحانی، برای قانون بودجه سال 94، هزار و 170 میلیون دلار و در قانون بودجه سال 97 2 هزار و 226 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشت شده است.

بازپرداخت بدهی صندوق توسعه در بودجه دیده نشده است

وی با اشاره به برداشت های دولت در سال 97 عنوان کرد: با توجه به تایید رهبری، دولت در سال 97 برداشت هایی را از صندوق توسعه ملی داشت که بازپرداخت آن به سنوات آتی بر می گردد و انتظار می رود که در بودجه سال های 98 و 99 دولت ردیف هایی برای بازپرداخت این بدهی ها در نظر بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: دولت در بودجه سال 98 ردیفی برای باز پرداخت بدهی هایش از صندوق توسعه ملی در نظر نگرفته و به نظر می رسد بازپرداخت را به نوعی به سال های آینده موکول کرده است.

سررسید بدهی دولت به صندوق توسعه از سال ۱۳۹۸ به بعد است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی درباره این‌که در حال حاضر میزان بدهی دولت در چه مرحله‌ای و تا چه عددی است توضیح نداد و گفت که این رقم محرمانه است و نمی‌تواند درباره آن صحبت کند اما هر میزان که باشد، در چارچوب قانون و مجوزهای مربوطه دریافت شده است.

وی تاکید کرد که دولت هیچ‌گونه برداشتی خارج از چارچوب قانون، ‌از صندوق توسعه ملی نداشته و هرچه که بوده به صورت قرض و در قالب تسهیلات و طبق مقررات انجام شده است.

صندوق توسعه ملی

 

مرتضی شهیدزاده با اعلام این‌که  بدهی‌های دولت به صندوق توسعه ملی به گونه‌ای بوده است که سررسید آن عمدتا از سال ۱۳۹۸ به بعد است، گفت که تسهیلات در قالب پروژه‌های مختلف از جمله آب و کشاورزی و اشتغال بوده و هر کدام سررسیدهای خاص خود را دارند که حتی نحوه پرداخت آن متفاوت است و در مواردی مساوی و در برخی دیگر پلکانی است.

بیشتر بخوانید

دولت کاهش بدهی به صندوق توسعه را در لایحه بودجه سال ۹۸ پیش بینی کند

نگرانیم صندوق توسعه ملی به سرنوشت صندوق ذخیره ارزی مبتلا شود/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet