هدر موبایل
1397/09/12 07:17:00
سرویس اقتصادی
سبحانی فر خبر داد:

توافق وزارت صنعت و ارتباطات برای واردات تلفن همراه/سقوط آزاد قیمت موبایل آغاز شد

رییس کمیته ارتباطات مجلس، از توافق وزارت صنعت و ارتباطات برای واردات تلفن همراه خبر داد.
توافق وزارت صنعت و ارتباطات برای واردات تلفن همراه/سقوط آزاد قیمت موبایل آغاز شد رییس کمیته ارتباطات مجلس، از توافق وزارت صنعت و ارتباطات برای واردات تلفن همراه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/78151.jpg توافق,وزارت,صنعت,و,ارتباطات,برای,واردات,تلفن,همراه/سقوط,آزاد,قیمت,موبایل,آغاز,شد Icana

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برخی مشکلات در واردات گوشی تلفن همراه، گفت: شرکت هایی که قبلا تلفن همراه با ارز دولتی وارد کرده و پرونده داشته اند مجاز به واردات نبودند و برخی شرکت هایی که سال 97 تاسیس شده بودند براساس بخشنامه های وزارت صنعت اجازه واردات گوشی تلفن همراه را نداشتند.

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات و فناوری اطلاعات نشستی برای بررسی واردات گوشی های تلفن همراه برگزار کردند که بر اساس نتیجه این نشست به شرکت های فوق الذکر اجازه واردات گوشی داده شد.

با افزایش واردات، قیمت گوشی در بازار کاهش می یابد

وی با اشاره به تاثیر واردات بر قیمت گوشی، ادامه داد: با افزایش واردات، قیمت گوشی در بازار کاهش یافته و سیر نزولی می یابد.

شایان ذکر است که در چارچوب سیاست‌های ارزی در سه ماه ابتدای سال بسیاری از واردکنندگان گوشی تلفن همراه با ارز 4200 تومان اقدام به واردات گوشی کرده‌ بودند که پس از افزایش قیمت این محصول انتقاداتی نسبت به تخصیص ارز برای واردات این کالا شکل گرفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت سفارش برای واردات گوشی تلفن همراه را متوقف کرد.

در همین راستا محمد جواد آذری جهرمی در جریان بازدید رییس مجلس از پیشرفت های دولت الکترونیک انتقاداتی نسبت به ممنوعیت ثبت سفارش گوشی تلفن همراه مطرح و از ارسال نامه ای به رییس جمهور در این خصوص خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet