شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/06/31 09:22:00
سرویس سیاسی

رامین: در فضای بدگمانی چرخ توسعه متوقف می‌شود

**سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هنگامی که فضای سیاسی،اجتماعی کشور تنش‌آلود شد، طبیعی است در این فضا تشنج و بدگمانی رشد خواهد کرد.

"شاهرخ رامین" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: اگر به وجود آمدن فضایی که جامعه فرهنگی را نگران کرده ریشه‌یابی شود به وضوح مشخص می‌گردد که مردم در هنگام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم به همه ثابت کردند که اهل شنیدن و گفتگو هستند.

وی خاطر نشان کرد: مردم فهیم ما به دنیا نشان دادند که خواستار تحمل طرف مقابل حتی مخالف عقیده خود هستند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه گاهی اوقات برخی افراد با اظهارات غیر مسئولانه و نظرهای غیر واقعی، به وجود آمدن موجی در جامعه را رقم می‌‍زنند که واکنش طرف مقابل و کسانی می‌شود که احساس می‌کنند حق آنها با این صحبتهای غیر منطقی ضایع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: لذا می‌بینیم هر کنش اشتباه واکنش اشتباهی را به وجود می‌آورد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در فضای اشتباه و تنش آلود هیچ کس از خطا مبری نیست و به عبارتی باید اشتباه رابپذیرند و سعی کنند در جهت رفع آن بر‌ آیند.

رامین خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد آن دسته از مسئولانی که درگیر مسایل حاشیه‌ای شده‌اند اگر توجه به مردم بکنند و از آنان تاسی بگیرند دیگر راضی نمی‌شوند که تهمت و افترا به یکدیگر بزنند.

این نماینده مجلس گفت: به طور قطع تبعات چنین شرایطی موجب می‌شود تا چرخ توسعه متوقف شود و سرمایه‌گذاری و فرایند‌های دیگر نیز تحت تاثیر قرار ‌گیرند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه افزود: به طور قطع امروز اگر نشست کشورهای آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلستان و چین به اضافه آلمان موسوم به 1+6 از سر گرفته شود اگر فضای داخلی تنش‌زا باشد ما نمی‌توانیم با اقتدار گذشته به حل و فصل موضوع بپردازیم چون در عین حال بی‌اعتمادی داخلی به فضای خارج هم کشیده می‌شود.

رامین در خصوص ضرورت شفافیت در فضای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور گفت: ما اگر حتی از همین امروز هم شروع کنیم دست دوستی و اتحاد و همدلی را میان گروه‌ها و دسته‌های مختلف ایجاد نماییم باز هم مدت‌ها طول می‌کشد تا اعتماد مردم و طرفین شکل گیرد.

وی یادآور شد: اگر اعتماد در جامعه نباشد مسایل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی هم از آن تاثیر می‌گیرند به عبارتی اعتماد نقش مستقیمی در مسایل مختلف کشور دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: به طور قطع کسانی هستند که در صورت شفاف سازی فضا به دلیل عملکرد و اقداماتی که انجام داده‌اند خواه، ناخواه مشت آنها باز شده و محکوم می‌شوند بنابراین نخستین کسانی که در راستای شفاف سازی مقاومت می‌کنند کسانی هستند که درگیر موضوع شده‌اند.

وی تصریح کرد: موضع‌گیری‌های خارج از قانون و منطق موجب اغتشاش درگیری خواهد شد صرف نظر از این که کسی تقدم داشته یا خیر یا کسی کمتر سهیم بوده یا بیشتر.

وی در پرسش به این موضوع که مجلس با چه ابزارهایی می‌تواند فضا را به سمت شفافیت به پیش برد گفت: مجلس شورای اسلامی از آنجایی که کمتر سعی کرده در مسایل حاشیه‌ای وارد شود بیشترین نقش را در جهت شفاف سازی با وضع قوانین مناسب و نقش نظارتی که دارد ایفا می‌کند.

این نماینده مجلس اظهار امیدواری کرد تمامی گروه‌ها با پایان دادن به مسایل حاشیه‌ای منافع و مصالح نظام، کشور را در نظر گیرند تا دستیابی به اهداف سند چشم ‌انداز توسعه هر چه  سریع‌تر رقم خورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet