پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/06/31 09:35:00
سرویس سیاسی
باهنر در گفت و گو با خانه ملت:

پاسخ نامه رییس جمهور را طبقه‌بندی شده می‌دهیم

**"محمدرضا باهنر" گفت: احتمالا پاسخ نامه رییس جمهور را به صورت طبقه بندی شده می‌دهیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه شاید جواب نامه رئیس جمهور را علنی نکنیم، اظهارداشت: اینکه آقای احمدی نژاد این مسئله را علنی و رسانه‌ای کرده‌اند دلیل نمی‌شود که ما هم مقابله به مثل کنیم.

وی تاکید کرد: پاسخ حقوقی نامه مشخص است ولی احتمالا به صورت طبقه بندی شده (محرمانه) برای ایشان ارسال می‌شود.

هفته گذشته "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهور طی نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس به آنچه که وی تخلفات قانونی در ارتباط با قانون مدیریت خدمات کشوری خوانده، اعتراض کرد و خواستار برخورد قانونی با متخلفین شد.

احمدی نژاد این نامه تصریح کرده است:  براساس ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری، صرفا هیات‌های مستشاری دیوان محاسبات ونه دیوان محاسبات کشور یا کلیه کارکنان آن از قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده‌اند با این حال متاسفانه پس از ابلاغ متن قانون مصوب، جناب آقای باهنر نایب رییس محترم مجلس شورای اسلامی طی نامه ای اعلام نمودند که عبارت هیات‌های مستشاری در ماده 117 زائد بوده و باید حذف شود که حذف عبارت هیات‌های مستشاری به معنای معافیت دیوان محاسبات و کلیه کارکنان آن از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری است.

معاون حقوقی، امور مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات در پاسخ به نامه رییس جمهور با ارائه مستنداتی اعلام کرد: مستثنی شدن دیوان به واسطة جایگاه نظارتی و در راستای حفظ استقلال اداری و مالی مطابق اصول (50) و (54) قانون اساسی و مواد (9) و (22) قانون دیوان محاسبات کشور بوده است.

"فریدون همتی" تاکید کرد: اصلاح ماده (117) قانون مدیریت خدمات کشوری و مستثنی شدن دیوان محاسبات منطبق با قانون بوده و لازم الاجراء است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet