سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده:

تفکیک قائل شدن بین فعالیت‌های سیاسی و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها لازم است

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شرایط کرسی آزاد اندیشی باید بر مبنای اهداف و وظایف تشکل‌ها باشد و این کرسی‌ها باید فعالیت مشخص داشته باشد، در دانشگاه ها باید بین فعالیت سیاسی و کرسی آزاد اندیشی تفکیبک قائل شویم.
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 09:15
تفکیک قائل شدن بین فعالیت‌های سیاسی و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها لازم است سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شرایط کرسی آزاد اندیشی باید بر مبنای اهداف و وظایف تشکل‌ها باشد و این کرسی‌ها باید فعالیت مشخص داشته باشد، در دانشگاه ها باید بین فعالیت سیاسی و کرسی آزاد اندیشی تفکیبک قائل شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/201708108667963010.jpg تفکیک,قائل,شدن,بین,فعالیت‌های,سیاسی,و,کرسی‌های,آزاداندیشی,در,دانشگاه‌ها,لازم,است Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه‌ها با توجه به نزدیکی به انتخابات، اظهار داشت: باید این موضوع را بپذیریم که دانشگاه محلی برای تحصیل و تدریس است و محل فعالیت احزاب نیست.

برخی جایگاه دانشگاه و احزاب را بایکدیگر اشتباه گرفته‌اند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعضی از افراد جایگاه دانشگاه را با جایگاه احزاب اشتباه گرفته‌اند، بیان کرد: برای فعالیت‌های سیاسی احزاب باید زمینه را فراهم کنیم، تا کسی که فعالیت سیاسی می‌کند در احزاب فعالیت داشته باشد و آن کسی که فعالیت علمی انجام می‌دهد در دانشگاه‌ها حضور یابد.

وی با بیان اینکه احزاب به خوبی در ایران فعال نشده‌اند، افزود: فردی که رسالتش فعالیت علمی است نباید فعالیت‌های علمی خود را تعطیل کند و کار سیاسی انجام دهد، این موضوعات باعث شده تا برخی بگویند برای حضور در دانشگاه‌ها و فعالیت سیاسی، لیست سیاه داریم یا نداریم.

فعالان سیاسی اشتباهی به دانشگاه‌ها تشریف برده‌‎اند

میرزاده با بیان اینکه کسانی که فعالیت علمی می‌کنند جهت سخنرانی در دانشگاه‌ها نباید در لیست سیاه باشند، ادامه داد: هر کسی که فعالیت سیاسی انجام می‌دهد و اینگونه فعالیت‌های حزبی خود را در دانشگاه‌ها انجام می‌دهد، باید بداند که اشتباهی به دانشگاه تشریف برده است چه در لیست سیاه باشد چه نباشد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: افراد باید بدانند که گروه‌های علمی در دانشگاه‌ها فعالیت دارند و نباید فضا سیاسی شود، این موضوع تا حل نشود مشکلات رفع نمی‌شود.

باید بین فعالیت‌های سیاسی و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها تفکیک قائل شد

وی افزود: کرسی آزاداندیشی در رابطه با تشکل‌هایی است که مجوز قانونی دارد و در قالب برنامه آن تشکل، فعالیت خود را انجام دهد، والا کسی که شناسنامه نداشته باشد، باید بداند که جای فعالیت‌های سیاسی اینجا نیست.

میرزاده اظهار داشت: شرایط کرسی آزاد اندیشی باید بر مبنای اهداف و وظایف تشکل‌ها باشد و این کرسی‌ها باید فعالیت مشخص داشته باشد، در دانشگاه ها باید بین فعالیت سیاسی و کرسی آزاد اندیشی تفکیبک قائل شویم.

استانی شدن انتخابات مجلس نقش احزاب را پررنگ‌تر می‌کند

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر انتخابات مجلس به صورت استانی برگزار شود، احزاب نقش پررنگ‌تری خواهند داشت و نیازی نیست که افراد در دانشگاه‌ها حضور یابند، زیرا در صورت استانی شدن انتخابات مجلس، مردم بنا بر لیست احزاب، رای می‌دهند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت سیاسی در دانشگاه شناسنامه دارد و در محدوده‌ای خاص باید فعالیت داشته باشد، گفت: در جهان فعالیت‌های سیاسی در احزاب انجام می‌شود و فعالیت‌های علمی در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000