خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/06/31 09:59:00
سرویس سیاسی
مقدسی:

هیچ کس حق ندارد خارج از چهارچوب قانونی دیگران را متهم کند

**نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خارج از چارچوب قانونی کسی حق ندارد دیگران را متهم کند و اگر کسی تعرضی به حقوق افراد و بیت‌المال کرده باید حتماً در راستای قانون رسیدگی شود.

"هادی مقدسی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: بنا نیست هر شخصی در هر پست و مقامی حرف یا تصمیمی بگیرد که موجب تنش و اختلال در امور جامعه شود.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با درک درست حقیقت فضای جامعه به موقع با ورود به مباحث سیاسی چه امروز و چه در مباحث حق و حقوقی شخصی با نظارت و ارائه رهنمودها مسایل را برای همه مشخص کردند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از فرمایشات رهبر معظم انقلاب می‌توان برداشت نمود اگر کسی حتی مشکلی هم داشته باشد هیچ کس نمی‌تواند با ایراد و اتهام جو کشور را ملتهب کند و باعث سوء استفاده دشمنان نظام از این فضا گردد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: دلسوزان انقلاب باید فرمایشات مقام عظمای ولایت را در این مقطع حساس سرلوحه کارخود قرار دهند.

وی در عین حال تصریح کرد: درعین حال اگر کسی خارج از چارچوب قانونی به حقوق افراد و بیت‌المال تعرضی داشت باید حتماً قانونی به آن رسیدگی شود.

مقدسی در خصوص این که فضای سوء ظن و بدگمانی چه تبعاتی می‌تواند به همراه داشته باشد گفت: ما به هر حال هم در داخل و هم در خارج از کشور دشمنانی داریم که برآنند وحدت کلمه را به تفرقه و چند دستگی تبدیل کنند امروز بدترین تهدید ایراد و افترا به همدیگر است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: تهدید و افترا باعث می‌شود دشمن به خواسته خود نزدیک شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند باید فضا را به سمت دوستی، برادری و انسجام سوق داد و سعی کنیم از مسایل جزیی به نفع منافع ملی کشور در گذریم.

وی همچنین گفت: در جهت شفاف سازی اطلاع رسانی به مردم هر سه قوه اعم از قوه قضائیه، مجریه و مقننه با تبیین دقیق مسایل برای مردم آنها را به صورت صادقانه در جریان امور قرار دهند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نقش مجلس را در این راستا به دلیل این که از دو موضع قانون‌گذاری  و نظارت استفاده می‌کند بسیار مهم دانست.

وی خاطر نشان کرد: مجلس می‌تواند با تصویب قوانین و تدوین راهکارهای قانونی، دستگاه‌های اجرایی را به صورت کاملاً واضع و آشکار در جریان امور قرار دهد.

این نماینده مجلس یادآور شد: مجلس باید با استفاده از جایگاه نظارتی خود به گونه‌ای رفتار کند که موجبات شفاف سازی را در جامعه فراهم کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet