خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/09/13 17:24:23
سرویس اقتصادی
محبی نیا:

نرخ دلار در سال 98 ثابت بماند

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید، دولت و مجلس نرخ دلار را به نحوی مدیریت کنند که در سال آینده سقف آن ثابت بماند.
نرخ دلار در سال 98 ثابت بماند نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید، دولت و مجلس نرخ دلار را به نحوی مدیریت کنند که در سال آینده سقف آن ثابت بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105715651695.jpg نرخ,دلار,در,سال,98,ثابت,بماند Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جزییات منتشر شده از لایحه بودجه سال 98، اظهار داشت: میزانی که دولت برای صادرات نفت در لایحه پیشنهادی در نظر گرفته است، چه در زمینه تولید، صادرات و عرضه نفت قابل دفاع نیست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با اشاره به اینکه نرخ دلار برای سال آینده از 5 هزار و 700 تا 8 هزارتومان مطرح می شود، بیان داشت: در رابطه با نرخ تعسیر ارز باید گفت که حتما مباحث زیادی را در کمیسیون ها تعقیب می کنیم و در صحن شاهد بحث و گفت و گوی مفصل خواهیم بود.

یورو و دلار

 

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص نرخ دلار برای سال آینده گفت: سال آینده رقم دلار حتما بالاتر از 5 هزارتومان خواهد بود و شکی در این نیست، با این حال امیدواریم دولت و مجلس به نحوی بازار ارز را مدیریت کنند، که در طول یکسال حداقل سقف نرخ دلار ثابت باقی بماند.

کاهش وابستگی به نفت شعار است

وی در این باره دولت تلاش دارد وابستگی به درآمد نفتی را کاهش دهد، اظهار داشت: در این زمینه گفته می شود دولت به دنبال افزایش درآمد مالیاتی و فروش اوراق است تا وابستگی به درآمد نفتی کاهش یابد اما این صحبت ها در حد شعار است.

محبی نیا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در باره درآمد مالیاتی دولت با توجه به فشار اقتصادی وارده به مردم، گفت: دولت نمی تواند از افزایش مالیات، درآمد خود را افزایش دهد، مردم توان فشار مضاعف را ندارند، مگر اینکه پایه های مالیاتی را گسترده کند.

ظرفیت فروش اوراق مشارکت به نهایت رسیده است

این نماینده مجلس در خصوص درآمد از طریق فروش اوراق مشارکت و اسناد خزانه توضیح داد: ظرفیت اوراق مشارکت در کشور به نهایت رسیده است و دولت نمی تواند با اتکا به این امر مشکلی را برطرف کند.

اوراق مشارکت

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس راه کارهایی برای جبران درآمد کشور ارائه کرد و گفت: یکی از روش های افزایش درآمد کشور افزایش پایه های مالیاتی، صرفه جویی و کم کردن هزینه بسیاری از شخصیت ها و دستگاه ها است که بدون ضرورت از خزانه کل کشور اعتبار دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید:

دولت با بودجه ای منطقی می تواند سال ۹۸ را پشت سر بگذارد

ادغام سه سناریو برای بودجه ریزی سال ۹۸​

هزینه های کشور در بودجه 98 کاهش یابد/

/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet