شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/09/13 17:40:34
سرویس سیاسی
سلیمی در تشریح نشست کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس:

ورود تجهیزات ریلی نیاز به معافیت گمرکی دارد/ جابجایی بیش از 800 میلیون نفر در سال توسط خطوط متروی کشور

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به بررسی وضعیت متروی کشور در این کمیسیون، گفت: حدود ۵۰ درصد اعتبارات مترو محقق نشده و نیاز به ۲۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه مترو تهران است.
ورود تجهیزات ریلی نیاز به معافیت گمرکی دارد/ جابجایی بیش از 800 میلیون نفر در سال توسط خطوط متروی کشور سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به بررسی وضعیت متروی کشور در این کمیسیون، گفت: حدود 50 درصد اعتبارات مترو محقق نشده و نیاز به 20 هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه مترو تهران است. https://cdn.icana.ir/d/019/43572.jpg ورود,تجهیزات,ریلی,نیاز,به,معافیت,گمرکی,دارد/,جابجایی,بیش,از,800,میلیون,نفر,در,سال,توسط,خطوط,متروی,کشور Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست عصر امروز (سه شنبه، 13 آذر ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بود در این جلسه وزیر کشور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در جلسه حاضر شود که با توجه به همراهی با رئیس جمهور در سفر سمنان، نامه ای از وزارتخانه به کمیسیون ارسال شد که وزیر بعد از هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه در مجلس حاضر می شود.

تعداد خطوط متروی تهران به 13 خط خواهد رسید

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حضور رئیس اتحادیه قطارهای شهری کشور، رئیس شرکت مترو تهران و مدیرعامل قطار شهری برای ارائه گزارشی از عملکرد این ارگان ها، اظهار  داشت: متروی تهران بیش از 40 سال قبل تأسیس شده و خطوط  یک تا 5 به بهره برداری رسیده که 250 کیلومتر است و 110 ایستگاه مترو دارد همچنین خط 6 و 7 به طول 59 کیلومتر در دست احداث است و قصد دارند پروژه خطوط 8، 9، 10 و یازده و دو خط اکسپرس را نیز آغاز کنند.

وی افزود: در حال حاضر در شهر تهران حدود 2.5 میلیون سفر در روز صورت می گیرد که قصد دارند این میزان را به 7 میلیون سفر برسانند اما هنوز 50 درصد اعتبار توسعه مترو تخصیص داده نشده در حالی که در سال 97، 65 میلیارد تومان اعتبار مشخص شد همچنین درخواست 20 هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه ها نیز محقق نشده است.

سلیمی ادامه داد: در کل کشور 9 شهر مترو دارد که 5 شهر مانند تهران، مشهد، اصفهان و تبریز در حال بهره برداری است و پروژه متروی کرج، اهواز، قم و کرمانشاه در حال ساخت است.

تصمیم برای رسیدن به 2 هزار میلیون سفر در سال از طریق خطوط مترو

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه 800 میلیون نفر در سال توسط 295 کیلومتر خط مترو جابجا می شوند، عنوان کرد: اگر 250 کیلومتر به این خطوط اضافه شود این میزان به 2 هزار میلیون نفر در سال می رسد همچنین هر کیلومتر خطوط ریلی قبل از گرانی 250 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل می خواست که الان برای یک کیلومتر 350 میلیارد تومان نیاز است.

وی  اضافه کرد: اگر بحث تجهیزات و 50 درصد تعهد دولت محقق شده و معافیت گمرکی برای تجهیزات ریلی در کشور ایجاد و یارانه دولت بیشتر شود، بخش اعظمی از مشکلات حل می شود. همچنین 13 هزار نفر در مترو مشغول به کار هستند که طبق استاندارد باید 3 هزار نفر باشد.

راهکارها برای جلوگیری از فروش یک واحد ساختمانی به چند نفر اندیشیده شد

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به دستور بعدی کمیسیون مبنی بر بررسی طرح پیش فروش ساختمان که این کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی آن را بررسی می کرد، خاطرنشان ساخت: قانون ساختمان در سال 1389 تصویب شد ولی قوانین نقض و ابهام دارد و عملیاتی نشده است از این رو قوانین معارض حذف و با دستگاه ها صحبت شد تا موضوع قضایی فروش ساختمان ها برطرف شود چنانچه برخی قوانین اعم از ارائه برخی مدارک مهم پیش از قرارداد و دریافت شناسه ای از سازمان ثبت اجباری می شود./

خبرنگار؛ فائزه ظهیری

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet