هدر موبایل
1397/09/13 20:51:40
سرویس فرهنگی
آزادی‌‎خواه در تشریح نشست کمیسیون فرهنگی مطرح کرد:

اقدامات آموزش و پرورش برای توسعه فرهنگ قرآنی؛ از ترویج سبک زندگی ائمه تا ترویج فرهنگ حجاب

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ۶۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور شرکت کرده‌اند، گفت: آموزش و پرورش با اقداماتی مانند توسعه فرهنگ حجاب و ترویج سبک زندگی ائمه اطهار درصدد تعمیق فرهنگ قرآنی است.
اقدامات آموزش و پرورش برای توسعه فرهنگ قرآنی؛ از ترویج سبک زندگی ائمه تا ترویج فرهنگ حجاب سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه 600 هزار نفر از دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور شرکت کرده‌اند، گفت: آموزش و پرورش با اقداماتی مانند توسعه فرهنگ حجاب و ترویج سبک زندگی ائمه اطهار درصدد تعمیق فرهنگ قرآنی است. https://cdn.icana.ir/d/019/53568.jpg اقدامات,آموزش,و,پرورش,برای,توسعه,فرهنگ,قرآنی؛,از,ترویج,سبک,زندگی,ائمه,تا,ترویج,فرهنگ,حجاب Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه 13 آذرماه) کمیسیون فرهنگی مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونین وی، معاونت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاون دانشگاه فرهنگیان در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: براساس صحبت‌های معاونت پرورشی آموزش و پرورشف این وزارتخانه برای گسترش مسائل دینی اقداماتی نظیر برپایی نماز در 18 هزار مدرسه، آموزش عملی نماز، برگزاری جشن‌ تکلیف در مدارس و تهیه سند جامع اقامه نماز انجام داده است.

اقدامات آموزش و پرورش برای تعمیق فرهنگ قرآنی در مدارس؛ از ترویج سبک زندگی ائمه معصومین تا توسعه فرهنگ حجاب

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود:  آموزش و پرورش با اقداماتی مانند حفظ موضوعی قرآن، حفظ جزء سی قرآن توسط یک میلیون نفر از دانش‌آموزان، ترویج سبک زندگی ائمه معصومین در قالب گفتمان‌های دینی، راه اندازی شبکه یاوران معروف برای تقویت امر به معروف و نهی از منکر، توسعه فرهنگ حجاب و عفاف، برگزاری نمایشگاه‌های نوشت ابزار و برنامه‌های چهلمین سالگرد انقلاب و برگزاری جشنواره فرهنکی و هنری زندگی به سبک روح الله با همکاری آموزش و پرورش قم به دنبال توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی در مدارس است.

سند تحول بنیادین در حال اجرا است؛ 75 برنامه از این سند استخراج شده و بودجه‌ و اعتبارت موردنیاز برای اجرای برنامه‌های سند تحول بنیادین در حال بررسی است

600 هزار نفر از دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور شرکت کرده‌اند

وی با بیان اینکه به زعم معاونت پرورشی آموزش و پرورش 600 هزار نفر از دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: اجرای طرح "نماد" به معنای نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزی، توسعه فضایل اخلاقی و مهارت‌های اجتماعی و برگزاری کارگاره‌های 6ساعته ویژه والدین، معلمان و دانش‌آموزان از جمله دیگر اقدامات این وزارتخانه برای توسعه و گسترش دین در مدارس است.

سند تحول بنیادین در حال اجرا است

آزادی خواه با اشاره به صحبت‌های وزیر آموزش و پرورش، ادامه داد: بر اساس صحبت‌های آقای بطحایی سند تحول بنیادین در حال اجرا است؛ 75 برنامه از این سند استخراج شده و بودجه‌ و اعتبارت موردنیاز برای اجرای برنامه‌های سند تحول بنیادین در حال بررسی است.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: آموزش‌وپرورش برنامه‌هایی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد به همین منظور مقرر شد کمیسیون فرهنگی جلسات متعددی با مسئولان این حوزه برای بهبود وضعیت موجود داشته باشد.

44 برنامه ویژه کودکان و نوجوان در حال اجراست

وی بیان کرد: به زعم مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان یک هزار کتابخانه در کشور وجود دارد و 44 برنامه ویژه کودکان و نوجوان در حال اجراست.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی توسط کانون پرورش فکری کودکان نتایج مناسب و خوبی داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet