خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/09/14 08:50:25
سرویس فرهنگی
فولادگر:

مسئولان قضایی به پرونده آزار جنسی دانش‌آموزان دبستان پسرانه اصفهان با قاطعیت رسیدگی کنند

نماینده مردم اصفهان در مجلس خواستار رسیدگی خارج از نوبت و با قاطعیت مسئولان قضایی به پرونده آزار جنسی تعدادی از دانش‌آموزان یکی از دبستان‌های پسرانه اصفهان شد.
مسئولان قضایی به پرونده آزار جنسی دانش‌آموزان دبستان پسرانه اصفهان با قاطعیت رسیدگی کنند نماینده مردم اصفهان در مجلس خواستار رسیدگی خارج از نوبت و با قاطعیت مسئولان قضایی به پرونده آزار جنسی تعدادی از دانش‌آموزان یکی از دبستان‌های پسرانه اصفهان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/42735.jpg مسئولان,قضایی,به,پرونده,آزار,جنسی,دانش‌آموزان,دبستان,پسرانه,اصفهان,با,قاطعیت,رسیدگی,کنند Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتدرباره جزییات پرونده آزار و اذیت جنسی تعدادی از دانش‌آموزان یکی از دبستان‌های دولتی پسرانه اصفهان گفت: اگرچه در این موضوع، تعرض جنسی به دانش‌آموزان صحت ندارد ولی باید مسئولان قضایی پیگیری کنند تا چنانچه ادعایی شده، صحت و سقم آن بررسی شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: حق خانواده‌هایی که بچه‌های آنها مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند، این است که موضوع را پیگیری کنند؛ دستگاه قضایی هم باید کمک کند و حداقل خواست ما از قوه قضاییه این است که به این پرونده، خارج از نوبت و با قاطعیت رسیدگی داشته باشد.

نقش شبکه‌های اجتماعی در خبری شدن برخی موضوعات؛ حُسن یا قبح؟

وی با اشاره به نقش شبکه‌های اجتماعی در خبری شدن این اتفاقات توضیح داد: یا در گذشته چنین مواردی خیلی کمتر اتفاق می‌افتاد یا به دلیل نبود فضای مجازی، این گونه نبود که همه از یک موضوعی با خبر شوند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: اگرچه این حوادث ممکن است به ندرت و به تعداد انگشتان دست اتفاق افتد اما وجود شبکه‌های مجازی باعث شده که جزییات این اتفاقات منتشر شود؛ لذا این موضوع یک حُسن دارد و یک قبح.

وی افزود: قبح آن این است که اینگونه اخبار اشاعه داده می‌شود و زشتی آن می‌ریزد و حُسن آن است که این امکان را فراهم می‌کند که چنین حوادثی پیگیری و ریشه‌یابی شود و با آن برخورد قاطع صورت گیرد.

ضرورت پررنگ شدن مسائل پرورشی در مدارس

فولادگر ابراز امیدواری کرد از این جنبه حُسنی آن استفاده شود و ضمن آسیب شناسی، کار بیشتری روی فرهنگ عمومی جامعه و خانواده‌ها صورت گیرد.

وی با اشاره به ضرورت پررنگ شدن مسائل پرورشی در مدارس، گفت: خوشبختانه این احساس ایجاد شده که روی فرهنگ عمومی، تربیت فرزندان در خانواده، مدرسه و جامعه کار بیشتری صورت گیرد؛ حتی برنامه‌های رسانه‌ای و خبری باید به سمتی باشد که به مسائل فرهنگی بیشتر بها دهیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس از آموزش و پرورش خواست به مسائل فرهنگی، تربیتی و پرورشی در مدارس بها دهد؛ روی گزینش مدیران و معلمان دقت بیشتری صورت گیرد و حتی بر انتخابات انجمن اولیا و مربیان نظارت داشته باشد تا افراد قابل اعتماد و موجه‌تری انتخاب شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet