هدر موبایل
1386/08/13 11:38:00
سرویس سیاسی
در واکنش به پیشنهاد غنی سازی در خارج از خاورمیانه

فلاحت پیشه: طرح عربستان، تحقیر خاورمیانه است

عضو کمیسیون امنیت ملی، طرح عربستان مبنی بر تشکیل کنسرسیومی برای غنی سازی در خارج از خاورمیانه را تحقیر خاورمیانه توصیف کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی، طرح عربستان مبنی بر تشکیل کنسرسیومی برای غنی سازی در خارج از خاورمیانه را تحقیر خاورمیانه توصیف کرد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص پیشنهاد کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به ایران درباره ایجاد کنسرسیومی برای تامین اورانیوم غنی شده مورد نیاز تهران در یک کشور بی طرف در خارج از منطقه خاورمیانه، اظهار داشت: اینکه ما در خارج از منطقه خاورمیانه به غنی سازی بپردازیم، تحقیر خاورمیانه است در حالی که خاورمیانه باید در روند توسعه دنیا برای خود جایگاهی داشته باشد.

وی افزود: نباید طرح ها بگونه ای عنوان شوند که در تقسیمات سیاسی اقتصادی دنیا، تنها جنگ سهم خاورمیانه باشد و این یک معادله ناعادلانه است، اما اگر این طرح مبنی بر همکاری کشورهای خاورمیانه باشد و جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان برادر بزرگ نقش ایفا کند، قابل قبول است.

نماینده اسلام آباد غرب تصریح کرد: بهترین راه این است که کشورهای منطقه فراخوان ایران برای مشترک شدن در دستاوردهای هسته ای ایران را جدی بگیرند و در این قالب حرکت کنند و دستاوردها و توانایی های جمهوری اسلامی ایران را فرصت بدانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet