هدر موبایل
1388/06/31 12:28:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در دیدار با مسئولان این شهر:

آبادان واژه مقاومت را معنادار کرد

**رییس مجلس شورای اسلامی با بیان بخش زیادی از عزت ایران، مدیون فداکاری‌های مردم آبادان است، تصریح کرد: آبادان واژه مقاومت را معنادار کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" روز سه‌شنبه در سالروز آغاز جنگ تحمیلی و آغاز هفته دفاع مقدس با تعدادی از سرداران عملیات شکست حصر آبادان، نمایندگان مجلس، اعضای شورا و مسئولان این شهر دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدای این نشست تعدادی از مئولان شهر آبادان به بیان برخی مسایل و مشکلاتی که این شهر با آن مواجه است پرداختند.

رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: اگر آبادان مقاوم است به خاطر شماست و شهر به خاطر آدمهایش تغییر می‌کند.

وی با اشاره به برخی گلایه‌های مطرح شده در این جلسه از سوی مسئولان شهر آبادان، افزود: قبول دارم که خیلی از مسایلی که در دوران جنگ مهم و عزت آفرین بود، آنطور که در خور است مکشوف نشده و خیلی جای کار دارد.

لاریجانی با بیان اینکه آبادان واژه مقاومت را معنادار کرد، گفت: در زمانی که بنی صدر فرماندهی کل قوا را برعهده داشت به دلیل نااهل بودن این شخص لطمات زیادی به کشور وارد آمد اما همین که امام (ره) فرماندهی کل قوا را خود به دست گرفت، شرایط تغییر کرد و رزمندگان روحیه گرفتند و مقاومت پیروز شد.

رئیس مجس به نقش تاثیرگذار ولایت فقیه در اداره امور تاکید کرد و اظهار داشت: خصوصیت حکومت دینی این است که وقتی ولی فقیه در راس قرار دارد مردم احساس می‌کنند به یک تکیه‌گاه امن تکیه زده‌اند و او را آدم خبیری می‌دانند که برای خدا کار می‌کند.

وی تصریح کرد: ولایت فقیه عامل وحدت ملی و ایستادگی و مقاومت کشور است و ما چه قبل و چه بعد از جنگ، در بحران‌های مختلف نقش برجسته ولایت فقیه را دیده‌ایم.

لاریجانی گفت: مردم آبادان با دفاع عشیره‌ای و خانوادگی از شهر خود، نمادی از ایستادگی و مقاومت را خلق کردند که برای همیشه در اذهان ماندگار خواهد ماند.

رئیس مجلس افزود: همه می‌دانیم که بخش زیادی از عزت ایران، مدیون فداکاری‌های فراموش ناشدنی مردم آبادان است.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ جایگاه آبادان در افکار عمومی داخلی و خارج، از طریق تولید آثار فرهنگی فاخر، اظهار داشت: لازم است با استفاده از نیروهای فهیم و اهل قلم، حداقل سالی یکی دو کار فاخر اعم از فیلم یا کتاب تهیه شود و تا این حماسه هر بار از یک زاویه بررسی شده و همیشه زنده بماند.

لاریجانی یادآور شد: سامان دهی وضع آبادان مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است اما برای این منظور استفاده از برخی میابندها ضروری به نظر می‌رسد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بحث آمایش سرزمین در حال حاضر در مجمع تشخیص مصلحت مطرح است و به زودی برنامه پنجم توسعه نیز به مجلس ارائه خواهد شد، می‌توانیم راه‌هایی پیدا کنیم تا پایه‌های آبادانی خوزستان در برنامه گذاشته شود.

وی افزود: در این راستا با برگزاری نشست‌هایی با وزرای مربوطه و دیگر مسئولین، کاستی‌های این استان را پیگیری خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet