شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/09/18 15:37:47
سرویس اجتماعی
اکبری:

تولید ارگانیک برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد/ افزایش سرانه سلامت جامعه با مصرف محصولات ارگانیک

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تولید ارگانیک برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد،گفت: افزایش سرانه سلامت جامعه با مصرف محصولات ارگانیک به سادگی امکان پذیر است .
تولید ارگانیک برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد/ افزایش سرانه سلامت جامعه با مصرف محصولات ارگانیک نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تولید ارگانیک برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد،گفت: افزایش سرانه سلامت جامعه با مصرف محصولات ارگانیک به سادگی امکان پذیر است . https://cdn.icana.ir/d/019/201801103630014286.jpg تولید,ارگانیک,برای,کشاورز,صرفه,اقتصادی,ندارد/,افزایش,سرانه,سلامت,جامعه,با,مصرف,محصولات,ارگانیک Icana

 علی اکبرى در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزارى خانه ملت درباره نقش تولیدات ارگانیک در افزایش سرانه سلامت جامعه،گفت: شکی نیست که تولیدات ارگانیک با توجه به جنس تولیدی که دارند، نقش بسزایی در افزایش سرانه سلامت جامعه دارند اما هم اکنون بسترهای تولید محصولات ارگانیک در کشور به نوعی که جایگزین دیگر کشت‌ها در اراضی کشاورزی بطور کلی شود، وجود ندارد.

  نماینده مردم  بجنورد،مانه، سملقان، جاجرم، گرمه  در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشت های مفرط در اراضی کشاورزی کار را برای تولید محصولات ارگانیک دشوارکرده است و از همین رو کشاورزان برای طی پروسه تولید به نوعی باید به سمت کودهای شیمیایی برای تولید محصولات کشاورزی حرکت کنند.

   تولیدات ارگانیک بدون تقویت کننده مصنوعی روانه بازار تولید می‌شود

 اکبری افزود:واضح است که اگردر تولیدمحصولات کشاورزی ازکود شیمیایی استفاده شود،محصول فوق به هیچ وجه دیگر ارگانیک نیست واین در حالی است که کشت ارگانیک کشتی است که محصول در شرایط طبیعی و بدون نیاز به تقویت کننده های مصنوعی تولید شود.

پر واضح است که اگر در  تولید محصولات کشاورزی  از کود شیمیایی استفاده شود، محصول فوق به هیچ وجه دیگر ارگانیک نیست 

 وی ادامه داد: تولیدات ارگانیک بطور کلی برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد زیرا میزان تولید با کشت ارگانیک با کاهش روبرومی‌شود بنابراین بدیهی است که قیمت برای مصرف کننده  نیز گران  تمام می‌شود.

   هزینه  تمام شده تولیدات ارگانیک به نسبت دیگر محصولات بالاتر  است

 نماینده مردم بجنورددر مجلس افزود:نرخ تولیدات ارگانیک همسو با قوه خرید تمام سطح جامعه نیست بنابراینکشاورز براى تأمینخواسته‌های اقتصادیاش مجبور است به سمت تولید محصول با کودشیمایی حرکت کند.

تولید ارگانیک برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد

 عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تولید ارگانیک برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد یادآورشد: افزایش سرانه سلامت با مصرف محصولات ارگانیک به سادگی امکان پذیر است اما بسترهای  تولید گسترده  تولیدات ارگانیک در کشور مهیا نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet