خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/06/31 17:44:00
سرویس سیاسی
شهریاری در گفتگو با خانه ملت:

صدا و سیما در رواج سوءظن در جامعه موثر بود

**نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی صدا و سیما رسانه‌ها را مهمترین عامل سوظن در جامعه دانست.

حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: هنگامی که انواع و اقسام خبرهایی که هنوز صحبت و سقم آنها به قطعیت نرسیده انتشار یابند مشکلاتی را در جامعه به وجود خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: اگر تا زمانی که حکم دادگاه صالحه در مورد افراد صادر نمی‌شد رسانه ملی ما آنها را متهم نمی‌دانست شاید فضا تا این اندازه تنش زا نمی‌شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند افرادی که سعی دارند فضا را تنش زا کنند، به واقع کسانی هستند که قصد دارند بار اتهامات خود را کم کنند به نحوی که آنها یکسری افراد را زیر سوال می‌برند و همین موج تنش را دامن می‌زند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بهترین راه حل برای تلطیف کردن فضای تشنج اینست که همه دست به دست هم بدهیم با ایجاد وحدت و همدلی به سمت توسعه و آبادانی کشور حرکت کنیم.

شهریاری خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) همواره وحدت را عامل همدلی و رمز پیروزی می‌دانستند بنابراین همه باید در این راستا حرکت کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی نقش صدا و سیما به عنوان رسانه‌ ملی و رسانه‌ها را در ایجاد فضای همدلی، وحدت بسیار مهم دانست.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه مسئول رسیدگی به تخلفات است، تصریح کرد: در صدا و سیمای ما باید تنها مسایلی مطرح شود که یقین و ضرورت در خصوص آن رسیده باشند، مسایلی که باعث تشویش و تحریک می‌شود نباید هیچ گاه مطرح شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دو دستگی زهری مهلک برای جامعه است،گفت: وجود سوظن در جامعه باعث می‌شود یکسری افراد تحریک شده و دست به شایعه بزنند و همین فضای تفرقه را در جامعه رقم می‌زند، وی در خصوص نهادینه شدن شفافیت گفت: شفافیت هنگامی در جامعه نهادینه می‌شود که کسی جرات نکند تهمت و افترا به دیگران وارد کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: هیچ کسی نباید احساس کند فراتر از قانون است، اگر همه احساس کنند برابر قانون یکسان هستند، آن هنگام می‌تواند فضای را به سمت شفافیت به پیش برد.

شهریاری در خصوص اینکه مجلس چگونه می‌تواند در امر شفافیت کمک کند گفت: نمایندگان در مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق در مجلس باید نقطه نظرات رهبری را مدنظر قرار دهند و مسایلی که باعث تشنج و تحریک می‌شود را مطرح نکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet