هدر موبایل
1388/06/31 09:48:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون کشاورزی:

دولت از واردات محصولات غیر استاندارد جلوگیری کند

**رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت‌های جهاد کشاورزی و بازرگانی موظف هستند از ورود محصولات کشاورزی غیر استاندارد جلوگیری کنند.

"عباسی رجایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه واردات محصولات کشاورزی باید ویژگی‌های لازم را داشته باشند. اظهار داشت: قبلا نیز تاکید شده است که سازمان حفظ نباتات و وزارت بازرگانی وظیفه دارند تا تمام کالاهایی را که وراد کشور می‌شوند دارای استاندارد ملی باشند.

وی تصریح کرد: موسسه استاندارد باید برای کالاهای وارداتی گواهی سلامت صادر کند و از کشورهای مبدا گواهی سلامت بگیرند و تایید شوند.

رئیس کمیسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: البته گواهی سلامت و تاییدیه سلامت از سوی سازمان ذی‌ربط جزو وظایفه ذاتی آنها است و برای وزارت کشاورزی و بازرگانی و سازمان‌های دولتی موظف هستند از ورود محصولات کشاورزی غیر استاندارد جلوگیری به عمل آورند.

رجایی در خصوص واردات برنج‌های دارای سم آرسنیک گفت: دلیلی برای اثبات این بحث نداریم اما باید این مساله از طریق موسسه استاندارد پیگیری شود و در صورت صحت محصولات غیر استاندارد به کشور مبدا مرجوع شود.

رجایی افزود: در طرح افزایش بهره‌وری و ماده قانون آن اعلام شده است که کلیه واردات بایستی دارای مجوز از وزارت جهاد کشاورزی داشته باشند و دوم آنکه تعرفه موثر برای آنها اعمال شود تا همواره کالاهای وارداتی نسبت به تولید داخل تاثیر کمتری داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet